کسب وکار با پرینتر سه بعدی

در حالی که فناوری پرینتر سه بعدی روند رو به رشد خود در ایران را ادامه میدهد و قیمت آن روز به روز کاهش پیدا میکند، موقعیت‌های شغلی و تجاری بیشتری را نیز فراهم می‌کند؛ شغلهایی بی نظیر و مد روز با سودهای میلیونی. اگر میخواهید از پرینتر سه بعدی، پولهای کلانی درآورید و کارآفرین شوید، این مقاله برای شماست!

 

از منظر یک مصرف کننده، پرینتر سه بعدی در برابر مفهوم سنتی طراحی و تولید محصول قرار گرفته و طبقه بندی جدیدی را فراهم کرده است؛ به طوری که در نمونه سازی سریع پیشرو گشته است. حتی افراد مبتدی که پرینتر سه بعدی می خرند، قدرت پیدا کرده اند که ایده های جالبی را تجاری کنند. امروزه افراد زیادی خواهان سفارشی سازی طراحی و نمونه سازی ارزانتر و سریعتر نسبت به روشهای سنتی هستند؛ همه این موارد و حتی بیشتر توسطچاپگر سه بعدی امکانپذیر است.

چاپگر سه بعدی فرصتهای شغلی فراوانی ایجاد میکند: از خدمات چاپ سه بعدی معمول، آموزش پرینت سه بعدی، همکاری با جواهرسازان وطلافروشان برای طراحی قالب که بسیار سودآور است تا مباحث قطعه سازی پیشرفته صنعتی.

۱– خدمات چاپ مدل سه بعدی:

وقتی یک پرینتر سه بعدی بخرید و سفارش ماکت سازی و قطعه سازی را دریافت کنید، می توانید بر اساس هر ساعت چاپ پول بگیرید. افراد زیادی خواهان چاپ مدلهای سه بعدی طراحی کرده خود هستند، زیرا قالبسازی سنتی فرآیندی گرانقیمت و طولانی است که دیگر رو به افول است. مشتریان شما دانشجویان معماری،‌ عمران، شهرداری ها و مراکز هنری برای ساخت تندیس یا قطعه سازان شرکتهای کوچک و بزرگ هستند که نیاز دارند یک نمونه اولیه قبل از تولید انبوه از محصول طراحی شده داشته باشند.

به تدریج با  کار کردن بیشتر با دستگاه، تجربه شما هم بیشتر میشود و فقط کافی است مشتریان فرمت سه بعدی مدل را به شما بدهند،‌ نرم افزار چاپگر سه بعدی محاسبات و تنظیمات پیچیده را انجام میدهد و شما فقط تنظیمات معمول را انجام میدهید، به مشتری زمان چاپ را اعلام کرده و بر اساس هر ساعت مبلغی دریافت میشود. موادی که برای چاپ در پرینتر استفاده میشود، فیلامنت نام دارد و قیمت گرانی ندارد.

 

 

۲– پرینت سه بعدی محصولات خلاقانه:

قبل از ظهور چاپگرهای سه بعدی، ساخت حجمهای هنری کاری سخت و گرانقیمت بود ولی حالا با چاپگر سه بعدی کار آسان شده است. مدلهای سه بعدی زیادی در اینترنت به رایگان وجود دارد که برای ساخت اشیای تزیینی یا هنری به راحتی دانلود میشود و شما پس از پرینت سه بعدی میتوانید با قیمت مناسبی به فروش برسانید.

 

در واقع محصولات خلاقی را با پرینتر سه بعدی میسازید و خریداران زیادی نیز خواهان آن هستند. مثلا چاپ سه بعدی گلدان، دیوار آویز، زینت دهنده وسایل آشپزخانه، عروسک و غیره. به طور مثال اکنون «اسنیپرهای چرخان» در ایران پرفروش شده است، همین را میتوان با چاپگر سه بعدی در مدلهای خلاقانه تری ساخت.

 

 

 

۳– پرینت سه بعدی طلا و جواهرات:

کاری بسیار درآمدزا و آینده دار است. نوع پرینتر سه بعدی این شغل متفاوت از موارد قبلی است. برای چاپ قالبهای طلا و جواهرات از پرینتر سه بعدی نوری (dlp) که متریال مصرفی آن رزین است، استفاده میشود. ابعاد کار کوچک و ظریف بوده و دقت بیشتری در کار نیاز است ولی یادگیری آن بسیار آسان است. در ایران جواهرسازان روز به روز بیشتر به چاپ سه بعدی قالب کارهای طراحی شده تمایل نشان میدهند، پس درآمد شما تضمین شده است.

 

 

۴– آموزش چاپ سه بعدی:‌

فناوری پرینت سه بعدی، علم جدیدی است. هنوز در کل جامعه ایران باب نشده است، پس خلاء کارشناس و مربیچاپگر سه بعدی به شدت احساس میشود. سازمانها و افراد زیادی هستند که نیاز به آموزش دارند و این فرصت خوبی برای درآمدزایی است. این کار نیاز به مهارت بالا در دانش چاپ سه بعدی دارد ولی سخت نیست و مثل بقیه مهارت آموزیهاست، فقط انگیزه میخواهد!

۵– تعمیرکار (تکنیسین) پرینتر سه بعدی:

مثل مورد بالا نیاز به متخصص ماهر تعمیر،‌ عیب یابی و نگهداری چاپگر سه بعدی به شدت در ایران احساس میشود. مثل هر دستگاه دیگری پرینتر سه بعدی گاهی از کار می افتد یا نیاز به سرویس دوباره دارد. پس یک فرصت شغلی خوب در انتظار شماست. یادگیری آن نیاز به مهارت و انگیزه بالا دارد که ارزشمند است چون درآمد تضمین شده و سودآوری نصیبتان میکند. همه مشتریان هم با احترام و فردی مشکل گشا به شما نگاه میکنند. در این شغل با گذر زمان تجربه هم کسب می کنید و به اصطلاح برای خود استادکار شده و بین مشتریان اعتبار کسب خواهید کرد.

۶- بازاریابی چاپ سه بعدی و پرینتر سه بعدی:

کسانی که فارغ التحصیل رشته های مهندسی فروش هستند و می خواهند شغلی آبرومند و آینده دار داشته باشند، حوزه چاپگر سه بعدی منتظر آنهاست. کافی است قدرت بیان بالا و کاریزماتیک داشته باشید؛ سازمانها و اشخاص زیادی در حوزه صنعت و هنر، مشتریان پولسازی برای شما خواهند بود.

۷- طراح سه بعدی:

اگر علاقه به مدل سازی سه بعدی دارید، نرم افزارهای زیادی برای کار وجود دارد:  catia،۳DMax، Maya، سالید ورک،Qura، اتوکد و غیره. شرکتهایی که خدمات چاپ سه بعدی عرضه میکنند،‌ شدیدا نیازمند مدلساز حرفه ای هستند و حاضرند حقوق های بالایی نیز بدهند. برای این شغل میتوانید با کارفرما همکاری کنید یا پروژه محور توسط خودتان انجام شود (مثل سرویس راه اندازی چاپ مدل سه بعدی است که در بالا توضیح دادیم). خوبی این حرفه عدم محدودیت به چاپ سه بعدی است و مشتریان شما بسیار گسترده هستند. در واقع حرفه ای ایده آل برای فارغ التحصیلان هنر،  معماری، طراحی صنعتی یا کارآموزان علاقمند است

درباره ی admin

همچنین ببینید

نرم افزار اطلاع رسانی اقساط وام

حتما شما میشناسید خانم های خانه داری رو که اقدام به باز کردن صندوق قرعه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *