خانه / ایده / ایده کسب وکار / پرورش پرنده در فضای باز

پرورش پرنده در فضای باز

شاید برای شما پیش امده باشد که از فروشگاه تعدادی گوشت انواع پرندگان خریداری کرده باشید که در روی جعبه بسته بندی گوشت جمله (پرورش بدون محدودیت فضایی ) نوشته شده باشد .!!!

این جمله سوال برخی از خریداران این نوع گوشت بسته بندی می باشد ؟؟!!

 

پرورش طیور و ماکیان در بسیاری از کشورهای دنیا در فضاهای محدود و با استفاده از سالن انجام میشود و پرورش در سالن به عنوان یک کار معمول در تمامی پرورشها میباشد .
در این نوع پرورش با وجود استفاده از سیستمهای جدید مکانیزه و کاملا بهداشتی ، باز هم یک ایراد اصلی وجود دارد که معمولا باعث کاهش کیفیت گوشتهای پرورشی میشود .
ایرادی که پرورش در مکانهای سر پوشیده و سالن وجود دارد الودگی هوای مکان پرورش از ریزگردها که شامل ریزه های پر و خاک کود مکان پرورش هست که نوعی الودگی هوایی در مکان پرورش ایجاد میکند .
الوده بودن هوای مکان پرورش باعث میشود که ریه های پرندگان به دلیل تنفس ریزگردهای پر و خاک کود الوده شده واین الودگی ریه در پرندگان به مانند الودگی ریه یک فرد معتاد یا سیگاری به مرور سیاه وکبود میشود .
و در واقع باعث ایجاد یک بیماری تنفسی در پرنده پرورشی شده و این ضعف در تنفس پرنده در کیفیت گوشت پرنده هم تاثیر گذاشته و باعث پایین امدن کیفیت گوشت پرنده میشود.

✅ پرورش بدون محدودیت فضایی در واقع به پرورش در تور و در فضای باز گفته میشود که در این روش از سالن استفاده نمیشود و پرندگان در هوای ازاد تنفس کرده و دارای ریه های سالم و در نتیجه دارای کیفیت گوشت سالم و بالاتری می باشند.

✅☑️پرورش قرقاول از جمله پرورشهایی میباشد که برای ان از سالن استفاده نمیشود و پرنده در هوای پاک بیرون از سالن و در مکان باز تنفس میکند.

✅☑️ در انواع پرورشها به هر اندازه از انواع داروها استفاده نشود باز هم بزرگترین ایراد پرورش یعنی محدودیت فضایی و الودگی ریه های پرندگان وجود دارد.
✅ ولی در پرورش قرقاول به دلیل مقاومت بالای این پرنده علاوه بر اینکه از دارو استفاده نمیشود ، به دلیل پرورش بدون محدودیت فضایی ، بالاترین کیفیت گوشت در میان تمامی پرندگان را دارا می باشد.

☑️✅پرورش بدون محدودیت فضایی از جمله پرورشهایی میباشد که در اکثر کشورهای اروپایی و امریکا در حال گسترش می باشد.

منبع:@qarqavolejoybar

برای دانلود فایل پی دی اف پرورش قرقاول  نام وایمیل خود را وارد کنید

Name *

Email *

مطالب مرتبط:

پرورش قرقاول
درآمد پرورش قرقاول و بازار فروش آن
احداث شکارگاه برای شکار قرقاول

Related Posts

 • 86
  پرورش بوقلمون در چراگاه و به روش باز اگر چه هم اکنون پرورش بوقلمونها در سالنهاي صنعتي و مدرن و تحت برنامه هاي دقيق علمي ، روز به روز در حال رشد مي باشد و حتي در محيطهاي کنترل شده و ساختمانهاي ويژه نسبت به نگهداري بوقلمونهاي صنعتي اقدام مي…
  Tags: و, در, از, به, که
 • 84
  برای ورود به شغل پرورش دهنده ماهی الزامی به داشتن تحصیلات دانشگاهی نیست و بسیاری از ماهرترین پرورش دهندگان ماهی کشور این کار را به صورت تجربی و یا با کسب مهارت و شاگردی در نزد پرورش دهندگان دیگر آموخته اند؛ اما علیرغم این موضوع، داشتن تحصیلات مرتبط با افزایش…
  Tags: و, به, در, پرورش, از
 • 81
  فرزانه سلیمانی به‌عنوان یکی از 30 زن برتر در دومین نمایشگاه بین‌المللی نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار معرفی شد که در حوزه صنایع دستی مشغول به‌کار است. سلیمانی، مدیر مسئول هنرمند سرایی در اصفهان است و در حوزه هنر هم تدریس می‌کند. وی مهم‌ترین دستاورد‌های خود در زندگی را داشتن…
  Tags: و, به, در, که

درباره ی admin

همچنین ببینید

کسب درآمد از طریق فروش کالا در دیوار

کسب درآمد از طریق فروش کالا در دیوار سلام .برای شما یک ایده داریم که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *