خانه / رپرتاژ / هزینه سرور میزبان در شبکه برای هر کاربر برای یک برنامه چقدر است؟

هزینه سرور میزبان در شبکه برای هر کاربر برای یک برنامه چقدر است؟

هزینه سرور میزبان در شبکه برای هر کاربر برای یک برنامه چقدر است؟ هنگام طراحی یک برنامه تجاری برای یک برنامه سنگین ، در نظر گرفتن و محاسبه دقیق چنین هزینه هایی از جمله قیمت گذاری سرویس میزبانی که داده های برنامه در آن ذخیره می شود ، بسیار مهم است. برنامه های در مقیاس بزرگ ، مانند شبکه های اجتماعی ، اگر در ابتدا هزینه های مربوطه اشتباه محاسبه شود ، می توانند به یک مشکل واقعی برای صاحبان تبدیل شوند.

هزینه سرور میزبان در شبکه

تصور کنید: هزاران کاربر هر روز پایگاه داده برنامه را با پیام ، عکس و سایر پرونده های رسانه ای تکمیل می کنند – چقدر فضای ذخیره سازی مورد نیاز است ، هزینه آن چقدر است و هزینه یک سرور میزبان برای هر کاربر برای یک برنامه شبکه اجتماعی چقدر است؟ آیا برنامه شما به دلیل هزینه های بالای نگهداری به یک پروژه “مرده” تبدیل خواهد شد؟ به همین دلیل باید برای پشتیبانی شبکه هزینه های را هم مد نظر داشته باشیم و سود و زیان آن را محاسبه کنیم. در این مقاله ، ما قصد داریم ترتیب محاسبه هزینه میزبان سرور برای برنامه های بزرگ را توصیف کنیم تا از هزینه های شگف آور پیش رو جلوگیری کنیم.

مبنای محاسبه میانگین هزینه سرور برای هر کاربر چیست؟

لازم به یادآوری است که ویژگی میزبانی وب سرور نه تنها با فضای ذخیره سازی تهیه شده بلکه با پهنای باند کانال ارتباطی و ظرفیت سخت افزاری نیز مشخص می شود. بنابراین ، هزینه میزبانی در شبکه می تواند بر اساس شاخص های زیر محاسبه شود:

هزینه هر گیگابایت ذخیره سازی ؛

هزینه هر مگابیت پهنای باند ؛

هزینه عملکرد سرور.

همچنین ، هزینه میزبانی سرور می تواند تحت تأثیر هزینه های نگهداری تجهیزات ، هزینه های پشتیبانی فنی و سایر عوامل باشد.

چگونه هزینه را محاسبه کنیم؟

هزینه اجرای یک برنامه اجتماعی چقدر است؟ بسته به پارامترهای قیمت گذاری ، هزینه میزبانی سرور برای یک برنامه سنگین از چند طریق قابل محاسبه است.

قبل از هر کاری پشتیبان شبکه باید میزان منابع مورد نیاز برای نصب و راه اندازی را به مدیر شبکه اعلام کند تا بر اساس مبنای آن هزینه ها بررسی شود. برای میزبانی سرور می توان از روش های محاسباتی گوناگونی استفاده کرد که عبارتند از

شماره 1 محاسبه با توجه به هزینه فضای ذخیره سازی (SSC)

یک طرح محاسبه بسیار ساده ، که برای آن لازم است تعداد کاربران برنامه و حداکثر محدودیت ذخیره سازی برای هر یک از آنها تخمین زده شود. تخمین ساده این است: اگر هزینه ذخیره سازی شی 0.1 0.1 1 دلار در هر گیگابایت فضا در ماه باشد و برنامه شما مثلاً برای 5000 کاربر محاسبه شود ، با محدودیت 2 گیگابایت ، نتیجه ضرب همه اعداد است (5000 2 × 0.1) هزینه ماهانه سرور 1000 دلار است.

درک این نکته مهم است که این محاسبه فقط هزینه تقریبی میزبانی مورد نیاز را می دهد. ممکن است تعداد واقعی کاربران متفاوت باشد و هر کاربر لزوماً از تمام فضای در نظر گرفته شده برای خود استفاده نخواهد کرد. بنابراین ، می توانید در مورد استفاده واقعی از فضای سرور (به عنوان درصدی از تعداد اولیه کاربران و فضای دیسک) فرض کنید و از این ضریب برای تنظیم ارزیابی استفاده کنید.

شماره 2 سرور اختصاصی / اجاره شده

خرید یا اجاره یک سرور کامل می تواند هزینه میزبانی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد ، اما به سرمایه اصلی نیاز دارد. به عنوان مثال ، برای برنامه ای که برای همان 5000 کاربر و محدودیت ذخیره سازی 2 گیگابایت (10000 گیگابایت یا 10 ترابایت) طراحی شده است ، باید حدود 2 سرور با 8x 2 ترابایت دیسک SATA خریداری کنید (با در نظر گرفتن هزینه فضای سرور برای داده های کاربر ، سیستم عامل ها ، برنامه های کاربردی و رزرو RAID) که هزینه آن در حدود 3000 دلار است ، به علاوه تجهیزات اضافی (قفسه ها و غیره) ، مجموع آنها تقریبی 6500 دلار است. اگر چنین مقدار اولیه دارید ، می توانید هزینه های 2 ساله را با هزینه سرور 270-300 دلار در ماه جبران کنید. بنابراین ، قیمت یک گیگابایت فضا برای یک کاربر برابر با 0.06 دلار است.

محاسبه هزینه میزبانی

در تهیه یک برنامه تجاری بلند مدت برای محاسبه هزینه میزبانی برای طرح فوق ، در نظر گرفتن انقضا تجهیزات مهم است. هر دستگاه عمر مفید تقریبی دارد و نیاز به تعویض منظم دارد

باید برای محاسبه هزینه های میزبانی از یک حسابداری آنلاین قوی استفاده کنید تا بتوانید تمام دخل و خرج خود را پوشش بدهید. این کار باعث می شود تا بتوانید میزان سود و ضرر خود را مشخص کنید.

یکی دیگر از گزینه های مناسب برای کسانی که سرمایه اولیه کافی ندارند ، اجاره تجهیزات سرور است. محاسبه هزینه نگهداری یک برنامه هنگام اجاره سخت افزار سرور می تواند طبق همان طرح انجام شود ، اما با در نظر گرفتن هزینه های اجاره ماهانه.

آزمایش برنامه برای تعیین پارامترهای میزبانی مورد نیاز

تمام روشهای برآورد قبلی فقط بر اساس فرضیات تقریبی شماره های کاربر و فضای لازم برای هر کاربر است. در چنین محاسباتی میزان ترافیک ، قدرت پردازنده مورد نیاز ، متوسط ​​بار روی سرور و بسیاری از فاکتورها در نظر گرفته نمی شود. محاسبه این مدل ها برای تدوین یک برنامه تجاری اصلی برای درک سودآوری برنامه حتی قبل از شروع کار روی آن مناسب است.

با این حال ، برای بدست آوردن داده های کم و بیش دقیق در مورد ظرفیت و حجم سرور مورد نیاز برای یک برنامه از قبل توسعه یافته و بر این اساس ، محاسبه هزینه میزبانی سرور ، یک رویکرد عمیق تر لازم است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

امن ترین کیف پول بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟ کیف پول زیادی برای پادشاه جهان ارزهای دیجیتال، بیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *