خانه / انرژی نو / بهينه سازي مصرف انرژي / نصب چراغ هاي هوشمند، ترافيک را بيش از 35 درصد کاهش مي دهد

نصب چراغ هاي هوشمند، ترافيک را بيش از 35 درصد کاهش مي دهد

نصب چراغ هاي هوشمند، ترافيک را بيش از 35 درصد کاهش مي دهد

 

قلم سبز ايران – طبق اظهارنظر ITE، چراغ هاي هوشمند وضعيت ترافيک را تا 35 درصد بهبود مي بخشند.

سامانه حمل و نقل هوشمند (ITS) از فناوري هاي نوين در زمينه هاي پردازش اطلاعات، ارتباطات و نظارت الکترونيکي، براي رفع نيازهاي ترافيکي حمل و نقل بهره برداري مي کند.

درصورتي که فناوري هاي فوق به طور موثر با هم هماهنگ شده و به کار گرفته شوند امکان دستيابي به اطلاعات گسترده اي درمورد انتخاب مسيرهاي سفر براي مسافران فراهم مي شود و مردم مي توانند از منابع انرژي و معابر موجود به بهترين شکل ممکن استفاده کنند. کاربرد مناسب خدمات و سامانه هاي ITS، بهبود چشمگيري را در ايمني، جابه جايي بهره وري و کاهش تأثيرات نامطلوب ناشي از ازدحام ترافيک به محيط زيست به ويژه وضعيت هوا پديد مي آورد.

يکي از محورهاي مهم سامانه حمل و نقل هوشمند بهره گيري از چراغ هاي هوشمند است که هنوز سرانه شهري ما از اين نظر بسيار پايين است به طوري که يکي از مشکلات موجود در شهر تهران نداشتن چراغ در بعضي تقاطع ها و يا چشمک زن بودن آنهاست که باعث تشديد بي نظمي مي شود و تردد را براي عابران پياده مشکل مي سازد.

طبق اظهارنظر ITE به عنوان يکي از مهم ترين موسسات حمل و نقل دنيا، چراغ هاي هوشمند وضعيت ترافيک را تا 35 درصد بهبود مي بخشند؛ که البته در کشور ما درصد بهبود وضعيت به مراتب بيشتر از اين ميزان خواهد بود چراکه چراغ هاي ما از زمان ثابت به هوشمند تبديل مي شوند. همچنين اين ميزان بهبود در وضعيت ترافيک تأثير به سزايي در صرفه جويي سوخت خودروها و به ويژه کاهش آلودگي هوا دارد.

 

درباره ی admin2

همچنین ببینید

سوخت های نفتی بهینه شده

  ◄ بنزين تغيير ساختار يافته در اين بنزين‌ها عموما” از يك اکسيد کننده مانند اتانول …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *