(منبت کاغذ)Quilling

از امروز موضوعی به موضوعات این سایت اضافه خواهد شد که احتمالا” اکثر شما با این موضوع آشنایی دارید یا حداقل یک بار تصاویری در این باره دیده‌اید. این موضوع Quilling نام دارد. متاسفانه نام فارسی این هنر را نمی دانم. عده ای آن را منبت کاغذ معرفی کرده‌اند.
ابتدا توضیح مختصری درباره این هنر می‌نویسم، سپس فواید آن و آن‌چه در این سایت به آن می‌پردازیم شرح خواهم داد.

Quilling که می‌توانم آن را پیچاندن نوارهای کاغذی بنامم، مانند اوریگامی یک هنر است. هنر ایجاد کردن تصاویر، اشیا و…از نوار کاغذی پیچیده شده که می‌تواند به اشکال و ساختارهای متفاوتی شکل بگیرد. اوریگامی هنر کاغذ و تا است اما Quilling هنر پیچاندن نوارهای کاغذی است. عموما” افراد در ابتدا این هنر را به صورت دوبعدی شروع می‌کنند و سپس به سراغ ساختن کارهای سه بعدی که پیچیده‌تر هستند، می روند.
چند شکل ساختاری وجود دارد که با آموختن آن‌ها می‌توانید هر تصویری بسازید. مانند هر کار دیگری با تمرین و کسب تجربه می‌توانید در این هنر مهارت یابید. مواردی که با Quilling می‌توان انجام داد:
تزیین لوازم و وسایل. مانند تزیینات یا ساختن قاب عکس، تزیین اتاق کودکان ، تزیین کارت تبریک، تزیین هدایا و موارد مشابه.
و موردی که باعث شد معرفی Quilling را در این زمان شروع کنم، تزیین سفره هفت سین است. با این هنر زیبا می‌توانید سفره هفت سین را به گونه‌ای متفاوت تزیین کنید. تزیین ظروف، تخم مرغ و…با استفاده از این هنر امکان پذیر است. حتی ساختن تخم مرغ و ظرف سفره هفت سین نیز ممکن است که به مرور به شما نشان خواهم داد. برای این‌که بتوانید کار را شروع کنید باید حداقل بعضی اصول اولیه را بدانید که در پست‌های بعد این اصول را به همراه آموزش یک تصویر ساده به شما نشان می‌دهم تا بتوانید تصاویری که در آینده قرار خواهم داد بسازید. به عنوان شروع کار و علاقمند ساختن شما به این مبحث چند نمونه از کارهایی که با این هنر ساخته شده است برایتان قرار می‌دهم. منتظر نظرات و ایده‌های شما در این باره هستم.

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *