خانه / بیزینس وکارآفرینی / گفتگو با کار آفرینان / مصاحبه با کارآفرین نوپا محمدرضا سبحان، مبدع نرم افزار کوبه

مصاحبه با کارآفرین نوپا محمدرضا سبحان، مبدع نرم افزار کوبه

مصاحبه با کارآفرین نوپا محمدرضا سبحان، مبدع نرم افزار کوبه

 

ایرانی ها، همواره برای حریم خصوصی خودشان احترام قائل بودند؛ طوفان تغییرات و تحوالات ناشی از مدرنیسم معاصر، گرچه بسیاری از عادات و اخلاقیات ایرانی ها را مانند همه مردم دنیا تحت تاثیر قرار داده، اما خصیصه احترام به حریم خصوصی از مواردی است که با کمترین تغییر مواجه بوده.

اجازه گرفتن برای ورود به حریم خصوصی یک ایرانی آنقدر اهمیت داشته، که قبل از ورود حتی جنسیت فرد، نیز بایستی احراز می شده، و برای این منظور ابزاری به نام کوبه بر درهای خانه های ایرانی ها خودنمایی خاصی می کند.

به گزارش خبرنگار سایت کارآفرینی نیوز، کوبه نامی است که محمدرضا سبحان و تیمش از دنیای نیاکانمان به امانت گرفته اند و بر اپلیکیشن تبلیغاتی خود نهاده اند، تا اشاره کنند گرچه همه ما به نوعی نیازمند دریافت تبلیغات هستیم، اما حریم خصوصی مان هم محترم است و قطعا زمانی که آگهی ها احترام آن را نگه دارند برای ما مطلوب تر خواهند بود…

 

خودتان را معرفی می کنید؟

….محمدرضا سبحان هستم، متولد ۱۳۵۸ و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آزاد، و تحصیل کرده دوره MBA  در دانشگاه تهران.

کمی درباره فعالیت های کاری خود توضیح دهید؟

حرفه من معماری است و به آن عشق می ورزم، الان مدت سیزده سال هست که در این رشته به صورت حرفه ای فعالیت می کنم، اما هرگز دوست نداشتم خودم را محدود به یک شغل بدانم و تجربه فعالیت ها و کسب و کارهای دیگر را هم بسیار دوست داشتم، البته حوزه آی تی یکی از مواردی بوده بیشتر در آن کسب تجربه و کنجکاوی نموده ام.

ایده کوبه چگونه به ذهنتان رسید؟

خب من با بسیاری از شیوه های تبلیغاتی مشکل داشتم، معمولا در زمانهای نامناسب آنها را دریافت می کردم، این باعث می شد علاوه بر اینکه حس خوبی به آنها نداشته باشم، به دلیل آنکه در زمان نیازم هم دسترسی به آنها نداشتم به نظرم کم فایده و کم اثر بیایند. اما در کنار این مقوله احساس نیاز به دریافت آگهی ها را هم هرگز انکار نکردم، بنابراین به دنبال راهکاری برای ایجاد هماهنگی میان مقوله مزاحمت و احساس نیاز بودم. البته ایده های متفاوتی بود که می شد پی گیری کرد، اما اتفاق مهمی که در یک سال اخیر افتاده باعث شد که برای یافتن راه حل به دنبال دستگاههای موبایل بروم.
در یک سال اخیر شبکه های اجتماعی تحت موبایل جای خود را میان کاربران به خوبی باز کرده اند، و همینطور استفاده از انواع ابزارهای قابل نصب بر روی موبایل این واقعیت را روشن می کند که mobile marketing به زودی جایگزین شیوه های قبلی network marketing خواهد شد. بنابراین ما هم به دنبال همین تغییر روش بازار از ابتدا با مارکت موبایل کارمان را شروع کردیم.

 

کوبه چیست؟

کوبه یک اپلیکیشن موبایل است برای افرادی که به اطلاعات رسمی و معتبر در مورد کسب و کار مورد علاقه شان نیازمند هستند.

در واقع با نصب این اپلیکیشن، دسترسی به آگهی هایی که فعالان اقتصادی در مورد کسب و کار خود منتشر می کنند، به راحتی و در هر زمان و مکان میسر خواهد بود؛ گذشته از اینکه این آگهی ها، به صورت تصویری و بدون محدودیت های کادر، متن و غیره ارائه می شوند. و البته مهمتر از همه اینکه آگهی ها  بی موقع و بی اجازه، مزاحم کسی نخواهند شد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

مصاحبه با مینا نایبی‌شهابی، یکی از 30 زن برتر کارآفرینی

مصاحبه با کارآفرینان مینا نایبی‌شهابی، مدیر گروه انرژی و سیستم‌های کنترل شرکت آب و فاضلاب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *