راهنمای خرید ماینر

راهنمای خرید ماینر

پس از تصمیم گیری برای ورود به بازار مایینیگ اولین سوالی که پیش می آید این است که بهترین ماینر ها برای خرید کدام است در این مطلب قصد داریم به بررسی عوامل تاثیر گزار در ماین بپردازیم و به این سوال پاسخ دهیم.
ماینینگ چگونه واز کجا شروع شد؟

در ابتدا بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو برای پردازنده های کامپیوتر (cpu) طراحی کرد بعد از گذشت مدتی استخراج کنندگان دریافتتند که با استفاده از کارت های گرافیک قدرتمند ومخصوص بازی می توانند قدرت بشتری در استخراج داشته باشند اما کارت های گرافیگ هم از لحاظ قیمتی و هم از لحاظ هزینه برق مصرفی صرفه نداشتند تا این که با گسترش شبکه بیت کوین و مایینیگ باعث شد تا دستگاه های مخصوصی جهت این کار ساخته شود که به آنها تراشه های ای سیک (ASIC) که به معنی مدار های مجتمع با کاربرد های خاص می باشند که امروزه استخراج به صرفه بیت کوین با این دستگاه ها به صرفه است واستخراج های بزرگ بیت کوین با این دستگاه ها انجام می شود
عوامل موثر در بازده ماینینگ

حال مشخص شد که بهترین روش برای ماینیگ استفاده از ماینر هاست چون به طور ویژه برای امر ماینیگ طراحی شده اند.بیاید باهم به عوامل موثر در افزایش بهره وری وراندمان ماینر ها و این دستگاه ها بپردازیم
هش ریت (HashRate):

اولین عامل مهم در انتخاب ماینر ها هش ریت آنها است در واقع هش ریت قدرت محاسباتی و حل مسئله دستگاه را مشخص می کند .در مطلب بلاک چین چیست راجع به هش توضیحاتی دادیم وگفتیم که هش بخشی از اطلاعات یک بلاک است که منحصر به فرد است .

واحد سنجش این عامل هش بر ثانیه است (H/s) که برای دستگاه های قوی تر از ضرایب آن استفاده می کنند همانند کیلو هش بر ثانیه (KH/s) مگا هش بر ثانیه (MH.s) ویا ترا هش بر ثانیه (TH/s) و قدرت دستگاه را براساس این واحد معرفی میکنند مثلا ( 14.5TH/s) که قدرت ماینر S9 است که از ماینر های معروف وقدرتمند در این زمینه است.
میزان مصرف :

در محاسبه در آمد یک ماینر میزان مصرف هزینه انرژی بسیار مهم است و واقع عامل اصلی در بدست آمدن در آمد واقعی دستگاه نسبت بهره دسگاه است به طور ساده تر مشود :

در آمد = هزینه برق مصرفی – بهره دستگاه
بهره وری :

بهره وری همان نسبت مصرف انرژی به میزان تولید یک دستگاه است. که هرچه مصرف انرژی دستگاه پایین تر باشد بهتر است .

در مورد عوامل ذکر شده وسایر عامل های موجود از قبیل دمای محیط و میزان جریان هوای لازم و رطوبت برای کارکرد صحیح دستگاه مشاوران خانه ماینر ایران اطلاعات ازم را در اختیار شما قرار می دهند.
قیمت:

عامل مهم دیگر در انخاب دستگاه های ماینیگ و ماینر ها بودجه و میزان سر مایه ای است که یک شخص می تواند هزینه و سرمایه گذاری کند.
الگوریتم های ماینینگ (Algorithm)

تا اینجای کار عوامل ذکر شده عمومی بود اما هر ارز دیجیتال از یک نوع کد گذاری و الگوریتم های رمز نگاری خاص استفاده می کند به همین دلیل است که به ارز های دیجیتال (CryptoCurrency) یا رمز از می گویند.

زمانی که شما یک سیستم ویژه ماینینگ اسمبل می کنید چون این سیستم ها از پردازنده وسیستم عامل های بزرگ برخوردار هستند قابل برنامه نویسی اند و شما می توانید با آن هر ارزی را ماین کنید ولی وقتی عملکرد بهینه مد نظر است و پای ماینرها در میان است این انعطاف از بین می رود.

ماینر ها یا ای سیک ها (ASIC) برای تولید هش با یک الگوریتم خاص طراحی و بهینه شده اند. بدنیست حالا که کمی در مورد الگوریتم ها می دانید لیستی از الگوریتم ها وارز های که می توان با آن ها تولید واستخراج میشود نگاهی داشته باشیم که از الگوریتم ها وارز های پر طرفدار و پرکاربرد هستند .
SHA256:

یک الگوریتم بسیار پایه و بسیار پر کاربرد در دنیای رمز گذاریست که ارزهایی مانند بیت‎کوین (Bitcoin) و برخی زیر شاخه های آن مانند بیت‎کوین‎ کش (Bitcoin Cash) که اصطلاحاً به آنها فورک‎های (FORK) بیت‎کوین میگویند از آن استفاده می‎کنند. این الگوریتم در دنیای ماینینگ نیز مانند دنیای واقعی بسیار پر طرفدار است. دیگر ارزهای رایج برای استخراج با این الگوریتم عبارتند از E-Mark)) ، (Universal) و لایت‎کوین کش (LitecoinCash).
Ethash:

این الگوریتم، الگوریتم تازه ای در دنیای ماینینگ نیست ولی الگوریتم پایه دومین ارز دیجیتال پرطرفدار جهان یعنی اتریوم (Ethereum) است. تا کمی پیش تنها راه تولید این ارز استفاده از ریگهای ماینینگ و نیاز به دانش فنی و دردسرهای استفاده از یک کامپیوتر با چندین کارت گرافیک بود ولی با ورود ماینرAntminer E3 شرایط بازی عوض شد و بالاخره ماینر اختصاصی این ارز نیز به بازار آمد تا طرفداران آن به راحتی با دردسر و هزینه کمتر و کمترین دانش فنی بتوانند این ارز را تولید کنند. کارشناسان، برای اتریوم آینده روشنی متصورند و همین استقبال از این ماینر، الگوریتم را زیاد کرده.
Scrypt:

اسکریپت در دنیای رمزگذاری الگوریتم معتبریست و الگوریتم ماینینگ لایت‎کوین (Litecoin) محسوب میشود. البته استخراج لایت‎کوین اکنون به صرفه نیست و مالکان ماینرهای Scrypt بیشتر از آن برای استخراج زیر فورکهای اسکریپت DGB و Verge استفاده می‎کنند.
X11:

این الگوریتم پایه برای یکی از ارزهای معتبر دیجیتال به نام دش (DASH) است. هرچند استخراج Cannabiscoin (CANN) و تعدادی ارز دیگر هم بر پایه آن انجام می‎شود که گاهی سود بیشتری دارد.
Blake(2B):

نسخه 2B بلیک یکی از اسکریپت‎های محبوب این روزهای ماینر هاست با Antminer A3 برای اولین بار این الگوریتم پا به دنیای ماینرهای ASIC گذاشت. با افزایش مجموع پردازش جهانی و سختی تولید (بعدتر توضیح داده خواهد شد)، سودآوری این دستگاه کاهش یافت، اکنون با وارد شدن ماینرهای INNOSILICON S11 Siamaster و Dragonmint 52 با قدرتی نزدیک به 5 برابر، دوباره این اسکریپت به اسکریپت محبوب ماینرها تبدیل شده است.
Blake256 R4:

این الگوریتم اکنون یکی از سودآورترین الگوریتم‎های دنیای ماینینگ به شمار می‎رود، ارز اصلی برای تولید Decred است. تنها ماینر موجود برای استخراج ارز با این الگوریتم در حال حاضر INNOSILICON D9 DecredMaster است. که در زمان نگارش این مطلب بالاترین سود را در میان سایر تجهیزات دارد.
CryptoNight:

الگوریتم کریپتونایت یکی دیگر از الگوریتم های محبوب این روزهای دنیای ماینرهاست. این الگوریتم برای استخراج ارز (Monero) استفاده میشد ولی بعد از تغییر الگوریتم مونرو به CryptoNightV7 اکنون فورک‎های آن با نامهای مونرو اورجینال (Monero Original) و مونرو کلاسیک (Monero Classic) جای آنرا برای استخراج گرفته‎اند. الکترونیوم (Electroneum) و دیجیتال نوت ((Digitalnoteو کربو (Karbo) دیگر ارزهای استخراجی هستند.
CryotoNightV7:

این الگوریتم اکنون جایگزین الگوریتم اصلی CryptoNight برای استخراج مونرو شده است. شرکتهای تولید کننده ماینر قول داده‎اند نسخه ارتقا داده شده سخت افزار (FrameWare) را برای ماینر های کریپتونایت عرضه کنند ولی در زمان نگارش این مطلب ماینری برای استخراج آن وجود ندارد. بدیهی است دوریکوین در صورت عرضه FrameWare جدید آنرا برای مشتریان خود منتشر می‎کند و ماینرهای جدیدی که برای این اگوریتم عرضه شود را به سرعت در اختیار مشتریان خود قرار خواهد داد.
سختی شبکه (difficulty)

اما موضو ع بعدی که باید مورد توجه قرار بگیرد سختی شبکه است که با توجه به افزایش توان پردازشی دستگاه ها باید معیاری تعریف کرد تا سرعت استخراج در حد متعادل ومعقولی نگه داشته شود.برای بیت کوین این معیار به گونه ای تعریف شده که هر دو هفته طوری تنظیم می شود که تقریبا هر10 دقیقه یک بلوک کامل شود.

بس بر مبنای سختی شبکه می توان سه دوره برای استخراج یا ماینیگ تعریف کرد:

دوره طلایی: ایندوره چون ابتدای ورود یک ارز به بازار است به دلیل کم بود هش ریت شبکه سختی شبکه نیز پایین است و میزان تولید ماینر ها بالاست که در این دوره قیمت تجهیزات وماینر های مخصوص به آن ارز هم بالاست.
دوره افزایش سختی شبکه : در این دوره با هجوم سرمایه گذاران و ماینر ها برای استخراج ارز هش ریت وسختی شبکه با افزایش تندی همراه است.
دوره پایدار : در این دوره با توجه به هزینه تجهیزات ومصرف برق استخراج و ماینیگ به ثبات می رسد وپایدار است.در این دوره تجهیزات ماینیگ نیز ارزان شده است ودر آمد نسبتا ثابت است . استخراج بیت کوین اکنون در مرحله پایدار است.

با تو جه به دوره های گفت شده بهترین زمان برای سرمایه گذاری وخرید تجهیزات ماینیگ دوره اول وسوم است زیرا در دوره اول سودهی بالاست وهزینه اولیه به سرعت باز می گردد و در دوره سوم تجهیزات ارزان است و میزان در آمد به ثبات رسیده است.

راز موفقیت در این زمینه داشتن یک برنامه ریزی و سرمایه گذاری دقیق است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

ثبت‌نام در سايت اينترنتی ايگولد

” ثبت‌نام در سايت اينترنتی ايگولد”   اولين گام در كسب درآمد از اينترنت ثبت‌نام در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *