خانه / ایده / ایده کسب وکار / ایده کسب وکار در حوزه موبایل / خرید و فروش کارت شارژ (قسمت سوم)

خرید و فروش کارت شارژ (قسمت سوم)

خرید و فروش کارت شارژ (قسمت سوم)

تا کنون بیزینس پلنی که از کارت شارژ ارائه کردیم مربوط به فروش در دنیای حقیقی بود ، اما نوعی دیگر از فروش کارت شارژ بصورت اینترنتی است . { می توانید برای سود بیشتر از پین شارژ هم استفاده کنید }

گرچه هنوز بسیاری از افراد سخت سنتی هستند و سعی در خرید کارت شارژ از دکه ها یا سوپرمارکت ها دارند اما تعداد زیادی هم وجود دارند که خرید کارت شارژ را به اینترنت می سپارند .

اگر صرفاً می خواهید اینترنتی فعالیت کنید و تا کنون تجربه مدیریت سایت اینترنتی نداشته اید ، توصیه می کنم این کار را برای کسب و کار خود انجام ندهید و هرگز دست به چنین بیزینسی نزنید . اما اگر در کنار فعالیت در دنیای حقیقی ، سایتی نیز جهت ارائه و فروش کارت شارژ تأسیس می کنید و یا مدیریت یک سایت پر بازدید را دارید و اکنون میخواهید دست به تأسیس زیر مجموعه ایی جهت فروش کارت شارژ بزنید ، تبریک حسن فعالیت تان را از سمت ما پذیرا باشید .

قبل از شروع به تأسیس یک فروشگاه کارت شارژ اینترنتی به چند سوال زیر پاسخ دهید :

۱- در بین هزاران سایت فروش کارت شارژ مخصوصاً سایت های بزرگی چون بانک ها ، ایرانسل ، همراه اول ، سایت های تفریحی مانند کلوب و یا سایت های بزرگ نیازمندی مانند پیام سرا ، و … چرا مردم باید شما را انتخاب کنند ؟ چه مزیتی نسب به آنها دارید ؟

۲- چه تعداد بازدید روزانه خواهید داشت ؟ چه تعداد فروش در روز دارید ؟

 

پاسخ ها :

اگر برای سوال اول مزیت قیمت را مطرح می کنید یعنی می گویید همه سایت های بزرگ ، کارت شارژ ۲۰۰۰ تومانی را به قیمت ۲۰۰۰ تومان می فروشند اما  ما به قیمت ۱۹۷۰ تومان (قیمتی که به مغازه دار می دهید) می فروشیم ؛ باید بدانید که عده ی دیگری نیز هستند که کارت شارژ را به چنین قیمتی در اینترنت می فروشند ، در ضمن کد شارژ را باید (این باید به معنی بهتر است می باشد) به شماره موبایل خریدار کارت شارژ پیامک کنید و هزینه هر پیامک هم چیزی حدود ۹ تومان است . در ضمن اعتبار مثلاً سایت بانک ملی  بسیار زیادتر از آن است که کسی به خاطر ۳۰ تومان ارزان خریدن به دنبال سایت های متفرقه برای خرید کارت شارژ اش بگردد . س از این مزیت بگذرید و به دنبال مزیت دیگری بگردید . در یک پست دیگر توضیح داده بودم که باید نوآور بود و ایده ی جدید داشت (برای نمایش پست دو گام تا پولدار شدن اینجا را کلیک کنید) پس بهتر است با یک ایده نو در فروش کارت شارژ به میدان بیزینس کارت شارژ در اینترنت وارد شوید و تبلیغات وسیع اینترنتی انجام دهید . زیرا کسب و کار محل وجود و زنده ماندن طرح های نو است و اینترنت به خاطر آپدیت بودن و بروز بودن اطلاعاتش بیشتر و بیشتر نیاز به ایده های نو دارد .

اگر در مورد سوال دوم شک و تردید دارید ، به معادلات زیر توجه کنید :

اگر روزانه بتوانید (در شروع کار) ۳۰۰ نفر بازدید پیدا کنید که همه ۳۰۰ نفر از شما خرید کنند (۳۰۰ نفر برای شروع رقم کمی نیست ، می توانید برای تست یک وبلاگ در بلاگفا بازکنید و ببینید جور کردن ۱۰ بازدید کننده چقدر سخت است چه رسد به ۳۰۰ نفر) . با این فرض که همه کارت شارژ ۲۰۰۰ تومانی خرید کنند و این فرض که هر کارت شارژ برای شما به قیمت ۱۹۵۰ تومان آب بخورد و ۱۰ تومان نیز هزینه پیامک آن بشود و هر کارت شارژ را ۱۹۹۰ تومان بفروشید . آنگاه از هر نفر سودی در حدود ۳۰ تومان کسب کرده اید که با ضرب آن در ۳۰۰ مشخص می شود که شما روزانه ۹۰۰۰ تومان کاسبی کرده اید یعنی ماهیانه حدوداً ۲۷۰ هزار تومان درآمد داشته اید . اگر فقط ماهیانه بابت سئو سایت تان ۳۰۰ هزار تومان بدهید . در این ماه حدوداً ۳۰ هزار تومان ضرر کرده اید به همراه اینکه کلی از وقتتان تلف شده است .

حالا اگر بخواهید این روزانه ۳۰۰ نفر را به ۱۰۰۰ نفر تبدیل کنید در یک ماه شاید هشتصد هزار تومانی پیاده شوید (هزینه سئو+بک لینک+تبلیغات اینترنتی) و اگر همه ۱۰۰۰ نفر کارت شارژ ۲۰۰۰ تومانی بخرند حدوداً روزی ۳۰ هزار تومان سود می کنید یعنی ماهیانه ۹۰۰ هزار تومان که منهای هشتصد هزار تومان هزینه که کنیم می شود ۱۰۰ هزار تومان .

حالا اگر یک روز سرور سایت شما قطع شد ، یا اینترنت ایران قطعی پیدا کرد و یا سرور سایت هایی که در آن ها تبلیغ داده اید قطع شد و یا هزاران اتفاق دیگر ، شما چقدر ضرر خواهید کرد؟؟؟؟

با این صحبت ها نمی خواهم شما را از خرید و فروش کارت شارژ اینترنتی منصرف کنم ، بلکه صرفاً می خواهم واقعیت ها را بدانید و بدانید که تنها اگر همت بلند و پشتکار قوی دارید به بازار خرید و فروش کارت شارژ اینترنتی وارد شوید . جدای از آن باید دانش مدیریت اینترنتی نیز بلد باشید …

درباره ی admin

همچنین ببینید

ايدهء پمپ بنزین سیار

ما قصد داريم يه پمپ بنزين سيار راه اندازي كنيم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *