تبلیغات اینترنتی رایگان

تبلیغات اینترنتی رایگان

خوب است یا بد ؟

بعضی از جاها دیده ام نوشته اند : «تبلیغات اینترنتی رایگان» . اتفاقاً برای وبمسترهای ما که فکر می کنند یک سایت = «خرید دامین+هاست» ، جمله ی بسیار جذابی است ، زیرا بدون هزینه تبلیغات می کنند . البته این کلمه رایگان در اکثر نقاط جهان کلمه جذابی است و به هرچیزی می چسبد برای خودش یک برد تبلیغاتی مثبت را القاء می کند . برای مثال اگر یک فست فود بگوید روز افتتاحیه ساندویچ رایگان می دهیم . خیلی تبلیغات خوبی است و این کارش در ذهن خواهد ماند .

حالا این جمله ی زیبا که کلمه ی خوش تبلیغ «رایگان» را به کلمه «تبلیغات اینترنتی» آن هم در شرایطی چسبانده که پلن های اول سایت های بزرگ تا مرز ۱۵ میلیون تومان جلو رفته است (سایت تابناک) خیلی انسان را قلقلک می کند تا به سمت و سوی آن برود.

وقتی بر روی لینک های حاوی «تبلیغات اینترنتی رایگان» کلیک می کنید ، از اینکه وقتتان را بابت خواندن مطالب آن هدر داده اید پشیمان خواهید شد . اکثراً یا سایت هایی هستند که میخواهند از طریق این جمله ، مشتری جذب کنند و واقعاً پلن «تبلیغات اینترنتی رایگان» در آنها وجود ندارد ، یا یک پلن «تبلیغات اینترنتی رایگان» گذاشته اند که به هیچ دردی نمی خورد . مثلاً در سایت های آگهی مانند ایستگاه ، پلن تبلیغات رایگان از ارزش تبلیغاتی برخوردار نیست .

اصلاً نفس تبلیغات شامل هزینه است ، یعنی شما همین که اسم تبلیغ را در ذهنتان می آورید ناگذیر کلمه «پول» نیز در ذهنتان تداعی خواهد شد . حالا چگونه یک نفر می خواهد تبلیغات رایگان داشته باشد؟ .

تبلیغات برای سایت ها یکی از مهمترین منابع درآمدی است ، به نظر شما چرا یک سایت باید تبلیغات خود را بصورت پلن های رایگان ارائه کند؟ و در واقع به نظر شما با توجه به این امر ، جمله «تبلیغات اینترنتی رایگان» معنی خواهد داشت ؟

کسانی هم که از روش های ایمیل مارکتینگ و … استفاده می کنند ، این حرفه را برای کسب درآمد انتخاب کرده اند و لذا باز جمله «تبلیغات اینترنتی رایگان» ، جمله بی معنی خواهد بود …

با تمام فرضیات محال اگر فکر کنیم یک جایی هست که «تبلیغات اینترنتی رایگان» دارد ، اگر شما بروید و آنجا یک تبلیغ بگذارید این سوء تبلیغ است و اثر ضد تبلیغاتی برای شما دارد . زیرا نوع تبلیغ هر نفر ، شأنیت وی و ساختار شرکتی اش را به نمایش می گذارد . آیا تا کنون دیده اید مارکی مانند هاکوپیان بیاید در یک وبلاگ تبلیغ کند؟ خیر چرا که هرچند هم آن وبلاگ بزرگ و پر بازدید باشد ، شأنتی هاکوپیان به وبلاگ نمی خورد . پس شأن خود را با «تبلیغات اینترنتی رایگان» یک شبه به هم نریزید…

در نهایت به یک ضرب المثل اشاره می کنم :

هیچ ارزانی بی علت نیست و هیچ گرانی بی حکمت

درباره ی admin

همچنین ببینید

بازاریابی محتوا را به درستی اجرا کنید

یک روش انجام بازاریابی در اینترنت ، بازاریابی محتوا است که در آن اطلاعات مفید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *