خانه / بیزینس وکارآفرینی / بازاریابی و تبلیغات وفروش / اعتماد به نفس – تکنیک های فروش

اعتماد به نفس – تکنیک های فروش

timthumb.php

احتمالاً از تیتر مقاله فهمیدید که چقدر اعتماد به نفس دارم !!! اینکه در کنار تیتر هایی مانند :

تکنیک های بازاریابی و فروش برایان تریسی

تکنیک های بازاریابی و فروش استیو جابز

تکنیک های بازاریابی و فروش بیل گیتس

تکنیک های بازاریابی و فروش دکتر روستا

و …

من تیتری را با عنوان «تکنیک های بازاریابی و فروش توحید رضایت» نوشتم ، نماینگر اعتماد به نفس فوق العاده من است . تکنیکی که در این لحظه می خواهم به آن بپردازم همین قضیه « اعتماد به نفس » است . اعتماد به نفس یکی از تکنیک هایی است که باعث فروش بیشتر محصولات یا خدمات شما خواهد شد . یک مسئله اعتماد به نفس خودتان است و مسئله دیگر اعتماد به چیزی که آن را دارید به فروش می رسانید .

احتمالاً مکررا با این صحبت روبرو شده اید که یک فروشنده باید اعتماد به نفس داشته باشد و شاید دیگه از بس کلمه ی اعتماد به نفس را مشاهده کردید و شنیده اید ، حالتان از « اعتماد به نفس » بهم می خورد . اما در این لحظه می خواهم آنالیز جدیدی از اعتماد به نفس ارائه کنم و یک معماری دیگری از اعتماد به نفس داشته باشم . برای همین ابتدا به بررسی اینکه اعتماد به نفس چیست ؟ و ماهیتاً به چه حالت هایی اعتماد به نفس گفته می شود می پردازم ، سپس راهکارهایی که می توانید با آن به اعتماد به نفس واقعی برسید را بیان خواهم کرد .

{ این اولین تیتر از تکنیک های فروش توحید رضایت است ، منتظر تیتیرهای بعدی باشید !}

اعتماد به نفس | اعتماد به نفس واقعی | اعتماد به نفس کاذب | تکنیک های فروش توحید رضایت

اعتماد به نفس چیست؟ و ماهیتاً به چه حالت هایی اعتماد به نفس گفته می شود؟

اعتماد به نفس حالتی است که فرد از خودش تصویری مثبت و واقعی می سازد (در برآیند کلی) و البته به توانایی های خودش (جزئی) اعتماد می کند و می داند که می تواند.

دو کلمه را در تعریف اعتماد به نفس با زیرخط نوشتم و بلد (bold) کردم ، زیرا مواردی حساس و مناقشه پذیر در تعریف اعتماد به نفس هستند . اعتماد به نفس کاذب زمانیست که فرد تصویری مثبت و غیر واقعی از خودش تصور می کند و از خودش چیزی که نیست را می سازد . اعتماد به نفس کاذب باعث غرور بیش از حد می شود تا حتی فرد توانایی هایی که ندارد را برترین در بین سایرین می داند . کلمه «واقعی» را برای خروج اعتماد به نفس کاذب از تعریف نوشتم . وقتی اعتماد به نفس کاذب باعث غرور شد ، فرد به جای اینکه بداند می تواند ، فکر می کند توانسته است . این بدترین عارضه یک اعتماد به نفس غلط است زیرا جلوی تلاش را می گیرد . اصولاً اعتماد به نفس برای تلاش ساخته شده در حالیکه وقتی فردی گمان کند که توانسته است دیگر تلاشی برای رسیدن به اهداف بالاتر نخواهد داشت .

{این تنها تعبیر و تعریفی کوتاه و خلاصه از اعتماد به نفس بود}

اعتماد به نفس | اعتماد به نفس واقعی | اعتماد به نفس کاذب | تکنیک های فروش توحید رضایت

 چگونه باید به اعتماد به نفس واقعی رسید؟

رسیدن به اعتماد به نفس برای هر کس در هر زمینه ایی متفاوت است . برای مثال رسیدن به اعتماد به نفس واقعی برای یک سخنران تا رسیدن به اعتماد به نفس واقعی برای یک ویزیتور فرق خواهد داشت ؛ در نتیجه الگوی ثابتی برای افراد نیست اما پرامتر هایی وجود دارد که می تواند ما را در رسیدن به اعتماد به نفس واقعی کمک دهد و در اغلب افراد کارآمد خواهد بد . من در اینجا به خاطر جلوگیری از طولانی شدن مطلب به ذکر چند مورد بسنده خواهم کرد :

۱- داشتن هدف + تقویم کاری ؛ و رسیدن به اهداف تعیین شده در زمان مقرر

سعی کنید اهدافتان را نه بلند پروازانه بنویسید نه خیلی کوته بینانه . چند هدف معقول کوتاه مدت و تجربه رسیدن به اهداف می تواند کمک به سزایی در داشتن اعتماد به نفس بکند .

۲- کمک به بهبود وضع فعلی

نکات ، اخلاقیات و … بدی را که دارید بشناسید ، در این راه از خودتان ، اطرافیانتان و دوستانتان کمک بگیرید ؛ و سعی کنید آنها را بهبود ببخشید ، برخی از آنها را دور بریزید و برخی را به نکات مثبت تبدیل کنید .

۳- شیک بپوشید و خوش تیپ و خوش هیکل باشید !

به شخصه اعتقادی به تیپ و هیکل ندارم ! سعی کنید تیپ و هیکل خودتان را با خودتان مقایسه کنید نه با دیگران

۴- سعی کنید در رابطه جنسی قوی باشید

معمولاً افرادی که می توانند شریک جنسی خودشان را بهتر ارضاء کنند و می دانند که شریک جنسیشان ار رابطه جنسی راضی است ، اعتماد به نفس بالاتری نسبت به افرادی که زود انزالی و بیماری هایی از این دسته دارند ، دارند . اعتماد به نفس در مسائل جنسی باعث اعتماد به نفس در سایر مسائل نیز خواهد شد (البته جنبه ی افراد نیز در این زمینه خیلی حائز اهمیت است)

 

کارمندان شما اعتماد به نفس خود را از دست داده اند؟

درباره ی admin

همچنین ببینید

بازاریابی محتوا را به درستی اجرا کنید

یک روش انجام بازاریابی در اینترنت ، بازاریابی محتوا است که در آن اطلاعات مفید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *