خانه / بیزینس وکارآفرینی / مدیریت / از همین امروز پس انداز کنید! (قسمت سوم)

از همین امروز پس انداز کنید! (قسمت سوم)

از همین امروز پس انداز کنید! (قسمت سوم)

پس انداز هایتان را خرج نکنید !

پس انداز کردن

پس انداز هایی را که دارید خرج نکنید ، شاید خنده دار ترین جمله ایی باشد که تا کنون شنیده اید . چرا که پس از شنیدن این جمله به این فکر فرو می روید که اگر قرار است خرج نکنیم ، پس چرا جمع کنیم ؟؟

چرا پس انداز ها را نباید خرج کرد ؟

معمولاً کسب مال و پس انداز بسیار بسیار سخت تر از خرج کردن آن است . همیشه هرچقدر بخواهید می توانید خرج کنید ، در واقع در خرج کردن پول محدودیتی وجود ندارد ، اما متأسفانه در اندوختن آن محدودیت های بسیاری وجود دارد .

بنابراین در خرج کردن باید بسیار محتاط تر باشیم چرا که به قول قدیمی تر ها «خرجمان باید به دخلمان بخورد» . پس انداز ها فقط برای روز مبادا هستند (=روز مبادا همیشه فردای آن روزی است که شما فکر کرده اید روز مباداست) و خرج های خیلی مهم را پوشش می دهند . باید با درآمدی که پس انداز نمی کنید بتوانید خرج خودتان را بدهید . پس اگر نمی توانید از خرج هایتان بکاهید و بازهم اگر نمی توانید از مقدار پس اندازتان کم کنید ، اما هیچگاه پس اندازتان را برای خرید یک لباس مارک خرج نکنید .

 

با پس انداز ها سرمایه گذاری ریسک دار انجام ندهید !

پس اندازهای شما فقط برای کارهای صد در صدی یا چیزی شبیه به آنهاست مانند خرید اوراق ، خودرو ، مسکن ، سهام و … (منظور از سهام مجموعه سازمان بورس و اوراق بهادار نیست) چرا که اینها سرمایه گذاری های کم خطرتری نسبت به سرمایه گذاری در جاهای دیگر است . اگر میخواهید در بازارهای دیگری سرمایه گذاری کنید از درآمدی که پس انداز نکرده اید بردارید ، اینطور هم توانسته اید خرج هایتان را کاهش دهید هم یک پس انداز دوم راه اندازی کنید .

 

برای پس اندازهایتان برنامه داشته باشید !

برای خرج کردن و حتی جمع کردن پس اندازها تقویم داشته باشید ، ویژن داشته باشید و اینها را جایی یادداشت کنید . یک برنامه منظم و مرتب می تواند به درآمد شما و پس اندازهایتان و نحوه خرج کردن و افزایش آن کمک بسزایی داشته باشد .

درباره ی admin

همچنین ببینید

مهارتهای مدیریت فردی:بازی درونی

مهارتهای مدیریت فردی:بازی درونی برای قرار گرفتن در 20 درصد برتر افراد حوزه کاری خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *