خانه / بیزینس وکارآفرینی / مدیریت / از همین امروز پس انداز کنید! (قسمت دوم)

از همین امروز پس انداز کنید! (قسمت دوم)

از همین امروز پس انداز کنید! (قسمت دوم)

چگونه پس انداز کنید

(این آموزش برای افراد مبتدی اقتصاد و نوپایان اقتصاد است نه برای یک نفر که ماهیانه ۳ میلیون درآمد دارد)

پس انداز

شروع کنید!

اولین کاری که می کنید یک حساب سپرده گذاری جداگانه برای پس اندازها باز کنید .

یک سیستم حسابداری شخصی داشته باشید . می توانید از حسابداری «جیب» بعنوان حسابداری شخصی استفاده کنید .

www.jeeb.ir

قدم بعدی کم کردن هزینه هاست . یعنی به طرق های مختلف باید سعی کنید که هزینه هایتان را کاهش دهید . مثلاً اگر دوبار در ماه به رستوران می روید ، آن را به یکبار کاهش دهید . هزینه های پوشاک ، خوراک و … را کاهش دهید . به جای استفاده از تاکسی ، از مترو و اتوبوس استفاده کنید . از کارت های شهروندی استفاده کنید تا هزینه های مترو و اتوبوس و تاکسی را کمتر پرداخت نمایید . این اولین کاریست که برای پس انداز کردن باید انجام دهید .

بعد از کم کردن هزینه ، نوبت به کار بیشتر است تا پس انداز هایتان هر روز بیشتر از دیروز شود ، اگر گمان می کنید که بدون کار کردن می توانید پولدار شوید ، کور خوانده اید . اما خوب بدانید که کار کردن فکر کردن و اندیشیدن است ، نه اینکه تا نیمه شب در شرکت ماندن و کارهای دیگران را انجام دادن . در ضمن خوب توجه داشته باشید که یک روز خیلی هم زیاد کار نکنید زیرا توان شما را برای روز بعد می گیرد .

اکنون شروع کنید . همین الآن تمام پول خرده های جیبتان را در یک ظرف بالای یخچال یا جایی امن برای پس انداز بگذارید .

هر درآمدی که دارید مقداری از آن را (از ۱% تا ۹۰%) برای پس انداز کردن کنار بگذارید . زمانی که به مقدار قابل توجهی رسید ، آنها را به بانک ببرید و در حساب سپرده ایی که باز کردید بگذارید .

این را توجه کنید که هرچه سریعتر پول های نقدتان را به حساب بانکی منتقل کنید ، از این حساب بانکی ، عابر بانک نداشته باشد . زیرا به سرعت پولهایتان خرج خواهد شد .

با پس اندازهایتان کار نکنید ، منظورم از کار ، کاریست که ریسک دارد . همانجا در بانک یا خرید اوراق بانکی بهترین جاییست که میتوانید پس انداز نمایید . نهایتاً سهام یک شرکت معتبر را بخرید ، ولی هیچ کجا بانک نمی شود .

می توانید با پس اندازهایتان زمین ، خودرو یا اجناس مشابه نیز خرید کنید ، اما دقت کنید که سر رشته ایی در اینها داشته باشید

در قسمت بعدی چگونگی خرج کردن پس اندازها را توضیح خواهم داد .

درباره ی admin

همچنین ببینید

مهارتهای مدیریت فردی:بازی درونی

مهارتهای مدیریت فردی:بازی درونی برای قرار گرفتن در 20 درصد برتر افراد حوزه کاری خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *