خانه / بیزینس وکارآفرینی / آموزش کامل بیت کوین bitcoin

آموزش کامل بیت کوین bitcoin

بیت کوین که به انگلیسی هم bitcoin نوشته می شود با بهره گیری از تکنولوژی همسا به همسا و بی نیاز از کنترل مرکزی یا بانک مرکزی، عمل میکند؛

کلیه پرداخت ها و دریافت ها را را کنترل کرده و بیت کوین هایی صادر می کند که توسط شبکه بطور دسته جمعی ساخته می شوند. بیت کوین اوپن سورس می باشد، پیاده سازی و طراحی آن عمومی هست ، کسی صاحب آن نیم باشد یا آن را مدیریت  نمی کند و همه می توانند در آن مشارکت کنند. با این همه قابلیت های بی همتا ، bitcoin کاربردهای شگفت انگیزی دارد که نمی توان در هیچیک از سیستم های پرداخت پیدا کرد.

واژه نامه بیت کوین

معنی کلمات و واژه های بیت کوین

آیا برخی از اصطلاحات مورد استفاده در CoinDesk شما را گیج کرده اند؟ در اینجا شما ۱۰۱ لغت بیت کوین کامل را پیدا خواهید کرد که به شما در درک ارز دیجیتال با توضیح شرایط معمول استفاده شده و معانی آنها کمک خواهد کرد.

وضعیتی است که در آن قدرت محاسبه روی شبکه پول دیجیتالی توسط یک استخراج‌کننده منفرد یا یک گروه استخراج‌کنندگان به بیش از نصف برسد. به لحاظ نظری، این میزان قدرت باعث تسلط آنها روی شبکه می‌شود. این بدان معناست که همه کاربران در شبکه بلوک نقل و انتقال هش شده این گروه را تایید خواهند کرد. این امر موجب می‌شود که ایشان روی شبکه کنترل پیدا کنند تا:
—          نقل و انتقالی را منتشر کنند که با نقل و انتقال دیگر در تعارض قرار گیرد.
—          مانع تایید شدن نقل و انتقال فرد دیگری شوند.
—          یک پول را چندین بار خرج کنند.
—          مانع استخراج بلوک معتبر توسط استخراج‌کنندگان دیگر شوند.

address
آدرس بیت کوین استفاده شده برای دریافت و ارسال تراکنش ها در شبکه بیت کوین است. که شامل یک رشته کاراکتر الفبایی است، اما همچنین می تواند به عنوان یک کد QR قابل اسکن نشان داده شود. آدرس بیت کوین نیز کلید عمومی در جفت کلید های استفاده شده توسط دارندگان بیت کوین برای تراکنش ها با امضا دیجیتالی است (کلید عمومی را ببینید).

Altcoin
نام جمعی برای ارز رمزنگاری ارائه شده به عنوان جایگزینی برای بیت کوین. لیت کوین Feathercoin و PPcoin همه altcoins هستند.

AML
تکنیک های ضد پول شویی استفاده شده برای متوقف کردن مردم از تبدیل وجوهی که بطور غیرقانونی به دست آوردهاند، که به نظر میرسد آنها از نظر قانونی به دست آورده شده است. مکانیزم AML می تواند در طبیعت خود قانونی یا فنی باشد. تنظیم کننده گان اغلب تکنیک AML را برای مبادلات Bitcoin اعمال می کنند.

ASIC
نرم افزار خاص مدار مجتمع یک تراشه سیلیکونی است که به طور خاص برای انجام یک وظیفه طراحی شده است. در مورد بیت کوین، آنها برای پردازش مشکلات هش کردن SHA-256 برای استخراج بیت کوین جدید طراحی شده.

استخراج کننده ASIC
یک قطعه از تجهیزات حاوی یک تراشه ASIC، پیکربندی شده برای استخراج Bitcoinها. آنها می توانند در قالب تخته که به یک روتر وصل شده، دستگاه با اتصال USB، و یا دستگاههای مستقل شامل تمام نرم افزارهای لازم، که از طریق یک لینک بی سیم و یا کابل اینترنت به شبکه متصل می شود.

bitcoin ATM
یک دستگاه خودپرداز بیت کوین یک ماشین فیزیکی است که اجازه می دهد تا یک مشتری بیت کوین را با پول نقد بخرد. بسیاری از تولید کنندگان وجود دارند ، که برخی از کاربران را قادر به فروش بیت کوین در ازای پول نقد میسازند. آنها همچنین گاهی اوقات، BTMها «یا» بیت کوین AVMS «نامیده می شوند. CoinDesk یک نقشه جهانی از دستگاه های خودپرداز بیت کوین عملیاتی و یک لیست از تولید کنندگان را نگه میدارد.

سرمایه گذاری مطمئن بیت کوین
این سرمایه گذاری خصوصی، اعتماد باز به طور انحصاری در bitcoins است و از یک پروتکل هنر-حالت برای ذخیرهسازی آنها با خیال راحت به نمایندگی از سهامداران آن استفاده میکند.
این راهی را برای سرمایه گذاری مردم در Bitcoin بدون نیاز به خرید و ذخیره پول دیجیتال خود با خیال راحت فراهم می کند.

شاخص علاقه به بیت کوین (BSI)
شاخص علاقه به بیت کوین (Bitcoin Sentiment Index) مقیاسی است برای تعیین اینکه آیا احساس مردم از چشم‌انداز بیت کوین در هر روز مشخص در حال افزایش یا کاهش است. این اطلاعات توسط Qriously  جمع‌آوری می‌شود.

شاخص بالقوه بازار بیت کوین (BMPI)
شاخص بالقوه بازار بیت کوین (BMPI) از یک مجموعه داده برای رتبه بندی ابزار بالقوه Bitcoin در سراسر ۱۷۷ کشور استفاده میکند. این شاخص تلاش میکند تا نشان دهد کدام بازار بیشترین پتانسیل برای اتخاذ و قبول Bitcoin را دارد.
شاخص قیمت بیت کوین (BPI)
شاخص قیمت بیت کوین CoinDesk نشان دهنده متوسط ​​قیمت Bitcoin در سراسر مبادلات جهانی که معیارهای مشخص شده توسط BPI را برآورده میسازد. همچنین یک API برای استفاده توسعه دهندگان وجود دارد.

جزوه بیت کوین
جزوه بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۸ نوشته شد و در Cryptography Mailing list منتشر شد. این جزوه به طور جزئی پروتوکل بیت کوین را توضیح می‌دهد و ارزش مطالعه را دارد. ساتوشی ناکاموتو این جزوه را با انتشار کد بیت کوین در سال ۲۰۰۹ دنبال کرد.
BitPay
یک پردازنده پرداخت برای Bitcoinها، که با بازرگانان کار می کند، آنها را قادر به قبول بیت کوین به عنوان پرداخت میسازد.

مقاله سفید بیت کوین
در نوامبر سال ۲۰۰۸، یک مقاله (احتمالا نام مستعار) توسط ساتوشی ناکاموتو، در وب سایت Bitcoin.org تازه با عنوان ‘ بیت کوین: یک سیستم پول نقد الکترونیکی نظیر-به- نظیر «ارسال شده است. این سند هشت صفحه روش استفاده شبکه نظیر به نظیر برای تولید «یک سیستم برای تراکنش ها الکترونیکی بدون تکیه بر اعتماد» و به زمین گذاشتن اصول کار کریپتوکارنسی را شرح میداد.

BitStamp
تبادلی برای بیت کوین است که محبوبیت به دست آورد. اخبار آخرین Bitstamp را بخوانید.

بلاک‌چین
کل فهرست بلاک‌هایی که از زمان آغاز پول دیجیتالی بیت کوین استخراج شده‌اند. زنجیره بلاک طوری طراحی شده است که هر بلاک شامل یک هش است که قبل از آن بوجود می‌آید. این کار برای جلوگیری بهتر از دستکاری و رشوه صورت می‌گیرد. بلک چین را با یک کمپانی به نام بلاک‌چین (Bloackchain) اشتباه نگیرید که یک مرورگر بلاک‌چین محبوب و یک کیف پولی بیت کوین دارد.

پاداش بلاک (Block Reward)
پاداشی که به یک استخراج‌کننده داده می‌شود وقتی وی با موفقیت یک بلاک نقل و انتقال را هش کرده باشد. این پاداش بسته به سیاست پول رمزی مورد نظر و اینکه آیا سکه‌ها قبلا با موفقیت استخراج شده اند، می‌تواند مخلوطی از سکه‌ها یا اجرت نقل و انتقال باشد. در حال حاضر بیت کوین برای هر بلاک، ۲۵ بیت کوین پاداش می‌دهد. وقتی تعداد بیت‌کوین‌های استخراج شده به تعداد مشخصی برسند، پاداش بلاک نصف می‌شود. در مورد بیت کوین، آستانه هر  ۲۱۰,۰۰۰ بلاک است.
BTC
مخفف ارز کوتاه برای بیت کوینها.

Buttonwood
پروژه توسط جاش روسی علاقه مند به بیت کوین تاسیس شد، تا یک اعتراض عمومی ارز بیت کوین در میدان یونیون نیویورک را شکل دهد. که بعد توافق چنار نامگذاری شده است ، که پایه و اساس بورس اوراق بهادار نیویورک در سال ۱۷۹۲ را شکل میدهد.

دایره
دایره یک خدمت ارز و کیف پول، که به کاربران در سراسر جهان شانس ذخیره، ارسال، دریافت و تبادل بیت کوین را میدهد.

سفارش دهنده
یک برنامه نرم افزاری در حال اجرا بر روی دسکتاپ کامپیوتر و یا لپ تاپ و یا دستگاه تلفن همراه. این به شبکه بیت کوین متصل می شود و تراکنش ها را پیش میبرد. همچنین ممکن است شامل یک کیف پول Bitcoin نیز بشود (گره را ببینید).

تایید (Confirmation)
عمل موفقیت آمیز هشینگ یک نقل و انتقال بیت کوین در یک بلاک نقل و انتقال و تایید اعتبار آن. یک تایید منفرد حدود ۱۰ دقیقه به طول خواهد انجامید، که میانگین مدت زمان لازم هش شدن یک بلاک نقل و انتقال است. با وجود این، نقل و انتقالات بزرگتر یا حساس‌تر ممکن است نیازمند تایید‌های بیشتری باشند یعنی اینکه بلاک‌های بیشتری باید هش شود و به زنجیره بلاک  بعد از هش شدن بلاک اضافه شوند. بعد از نقل و انتقال هر بلاک، هربار که بلاک دیگری به زنجیره بلاک اضافه می‌شود، این نقل و انتقال تایید می‌شود.

سکه های رنگی
یک تابع افزودنی پیشنهاد شده برای بیت کوین که کاربران بیت کوین را قادر میسازد به  آنها ویژگی های اضافی بدهند. این ویژگی می تواند توسط کاربر تعریف شود ، شما را قادر میسازد به علامت گذاشتن بیت کوین به عنوان یک سهم از سهام، و یا یک دارایی فیزیکی. این بیت کویینها را قادر می سازد به عنوان نشانه (بلیط ورود) برای اموال دیگر داد و ستد شود.

CPU
واحد پردازش مرکزی — «مغز» کامپیوتر. در روزهای اولیه، این برای هش تراکنش ها بیت کوین استفاده می شد، اما در حال حاضر دیگر به اندازه کافی قدرتمند نیست. آنها هنوز هم گاهی اوقات برای هش تراکنش های altcoinها استفاده می شوند.

Coinbase کوین‌ بیس (Coinbase)
نام دیگری برای مدخل مورد استفاده در نقل و انتقال تولید بیت کوین. وقتی یک بیت کوین استخراج می‌شود، از کاربر بیت کوین دیگر گرفته نمی‌شود، بلکه به عنوان یک پاداش برای استخراج‌کننده بوجود می‌آید. این پاداش به عنوان یک نقل و انتقال ثبت می‌شود، اما در عوض یک آدرس بیت کوین کاربر دیگر، مقدار داده اختیاری به عنوان مدخل استفاده می‌شود. کوین بیس، همچنین نام سرویس کیف پول بیت کوین است که سرویس‌های پردازش پرداخت به تجار ارائه می‌دهد و به عنوان یک واسطه برای خریداری بیت کوین از مبادلات عمل می‌کند.
سن سکه
سن یک سکه، به عنوان مقدار ارز ضرب در دوره نگه داری تعریف شده.

پول رمزی (Cryptocurrency)
شکلی از پول که تنها بر ریاضیات مبتنی است. پول رمزی به جای پول اعتباری که چاپ می‌شود، با حل مسائل ریاضی مبتنی بر آن تولید می‌شود.

رمزنگاری
استفاده از ریاضیات به ایجاد کدها و رمزهای است که می تواند برای پنهان کردن اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان پایه ای برای مسائل ریاضی مورد استفاده برای بررسی و ایمن سازی تراکنش های Bitcoin مورد استفاده قرار میگیرد.

حملات DDos
مخفف حمله با رد توزیع سرویس(Distributed denial of service attack)از تعداد زیادی کامپیوتر تحت کنترل حمله‌کننده استفاده می‌کند تا منابع یک هدف مرکزی را از دستش بگیرد. آنها اغلب مقادیر اندکی از ترافیک نقل و انتقالات در شبکه را در سراسر اینترنت ارسال می‌کنند تا محاسبه و پهنای باند مورد هدف را اشغال کرده و مانع ارائه خدمات شبکه به کاربران واقعی می‌شود. مبادلات بیت‌کوین چند بار مورد هدف حملات DDos قرار گرفته است.

کاهش قیمت Deflation
کاهش قیمت ها در اقتصاد در طول زمان. این زمانی اتفاق می افتد که عرضه یک کالا یا خدمات سریع تر از عرضه پول افزایش یابد، و یا وقتی که عرضه پول محدود است و کاهش می یابد. این امر منجر به کالا یا خدمات بیشتر به ازای هر واحد ارز میشود، به این معنی که پول کمتری برای خرید آنها مورد نیاز است. این حامل برخی از جنبه های منفی است. هنگامی که مردم انتظار کاهش قیمت ها را دارند، باعث آنها از هزینه جلوگیری و پول را ذخیره کنند ، به این امید که پول آنها بعدا بیشتر خواهد شد. این می تواند یک اقتصاد را کاهنده سازد.

دشواری (Difficulty)
این عدد تعیین می‌کند که هش کردن یک بلاک جدید تا چه اندازه دشوار است. این مرتبط با است با حداکثر تعداد مجاز در یک قطعه مشخص از اعداد از یک هش بلاک نقل و انتقال. هرچه تعداد کمتر باشد، تولید یک ارزش هش برای مطابقت با آن سخت‌تر است. دشواری مبتنی است بر مقدار قدرت محاسبه مورد استفاده  استخراج‌کنندگان در شبکه بیت کوین. اگر تعداد بیشتری از استخراج‌کنندگان شبکه را ترک کند، دشواری کاهش پیدا خواهد کرد. اما تا الان، محبوبیت رو به رشد بیت کوین قدرت محاسبه بیشتری برای شبکه ایجاد کرده است یعنی دشواری افزایش یافته است.

هزینه دوبل
عمل هزینه کردن بیت کوین دو بار. این وقتی اتفاق می افتد  که فردی تراکنش با استفاده از بیت کوین انجام دهد، و سپس خرید دومی از شخص دیگری، با استفاده از همان بیت کوین ایجاد کند. آنها سپس بقیه شبکه را متقاعد میکنند  تنها یکی از تراکنش ها را با هش کردن آن در یک بلوک تایید کند. انجام هزینه دوبل آسان نیست ، به لطف شیوه عمل شبکه بیت کوین، اما با این وجود ریسک اجرا توسط کسانی که تراکنش ها صفر- تایید را پذیرش می کنند، وجود دارد.

نقل و انتقال ذره‌ای (Dust transaction)
یک نقل و انتقال مقدار بسیار اندکی از بیت کوین است که ارزش مالی بسیار اندکی دارد اما برای زنجیره بلاک فضا اشغال می کند. تیم توسعه‌دهنده بیت کوین تلاش کرده است تا با افزایش حداقل میزان لازم برای نقل و انتقال در شبکه، این نقل و انتقالات خرد را از بین ببرد.

ECDSA
الگوریتم امضای دیجیتال منحنی بیضوی، الگوریتم رمزنگاری بسیار سبک وزن استفاده شده برای ثبت نام تراکنش ها در پروتکل بیت کوین است.

Escrow
قانون نگه داشتن وجوه یا دارایی در یک حساب شخص ثالث برای محافظت از آنها در طول یک تراکنش ناهمزمان. اگر باب می خواهد تا پول به آلیس در تبادلی با یک فایل ارسال کند، اما نمی توانند تبادل را بطور فردی انجام دهند، پس چگونه آنها می توانند به یکدیگر اغتماد کنند تا پول و فایل را در یکزمان برای هم ارسال کنند؟ در عوض، باب پول را می فرستد به اِو، یک طرف مطمئن که منابع مالی را تا زمانی که باب تایید کند که او فایل را از آلیس دریافت کرده است نگه می دارد. سپس او پول را برای آلیس ارسال میکند.

تبادل
یک منبع مرکزی برای تبادل اشکال مختلف پول و دارایی های دیگر. مبادلات Bitcoin معمولا برای تبادل پول رمزی برای دیگر ارزها، معمولا حکمی ، استفاده می شود.

Faucet
روشی که برای اولین راه اندازی یک altcoin استفاده شد. تعداد مجموعه ای از سکههای پیش استخراج شده، و پرداخت شده به صورت رایگان، برای تشویق مردم برای علاقه نشان دادن به سکه و شروع استخراج آن.

پول بدون پشتوانه
یک ارز، بی ارزش تر از هوا، که تنها چون مردم می گویند آن ارزش دارد ، ارزش دارند. به طور مداوم تحت بررسی دقیق توسط ماموران با توجه به کاربرد شناخته شده آن در پول شویی و فعالیت های تروریستی. نباید با بیت کوین اشتباه گرفته شود.

FinCEN
انتظامات جرائم مالی شبکه، یک آژانس در وزارت خزانه داری ایالات متحده. FinCEN تا کنون سازمان اصلی برای تحمیل مقررات در مبادلات تراکنش ها در بیت کوین بوده است.

پنجه (fork)
ایجاد یک نسخه جایگزین و مداوم از زنجیره بلاک است، معمولا چون یک مجموعه از استخراج‌کنندگان شروع به هش کردن مجموعه متفاوتی از بلاک‌های نقل و انتقال می‌کنند. این می‌تواند وضع را بدتر کرده و باعث شود که یک گروهی از استخراج‌کنندگان کنترل زیادی روی شبکه بدست آورند (حمله ۵۱ درصدی)، یا تصادفا به خاطر وجود یک خطا در سیستم، یا عمدا، وقتی یک تصمیم مرکزی توسعه‌دهنده تصمیم بگیرند که امکانات جدیدی را به نسخه جدیدی از یک مشتری اضافه کنند. یک پنجه موفقیت آمیز خواهد بود اگر طولانی‌ترین نسخه بلاک چین شود و این طولانی بودن با سطح دشواری تعریف می‌شود.

FPGA
یک آرایه گیت قابل برنامه ریزی زمینه، یک تراشه پردازش است که می تواند پس از ساخته شدن با توابع سفارشی پیکربندی شود.  آن را مانند یک تخته سنگ سیلیکون خالی که روی آن دستورالعملها می توانند نوشته شوند، تصور کنید. از آنجا FPGA ها را می توان به صورت دسته جمعی تولید و پس از ساخت پیکربندی کرد، تولید کنندگان از مقیاس اقتصادی آن بهره مند میشوند، آنها را ارزان تر از تراشه ASIC میسازند. با این حال، آنها معمولا به مراتب کندتر هستند.

Freicoin
پول رمزی بر اساس اصول بدون تورم طرح ریزی شده توسط اقتصاددان سیلویو Gessell.
بلوک پیدایش
اولین بلوک در بلوک زنجیره ای یا بلوکچین.

گیگا هشها/ ثانیه
تعداد تلاش هش کردن ممکن در یک ثانیه معین، میلیارد هش (هزار مگاهش) را اندازه گیری میکند.

GPU
واحد پردازش گرافیکی. یک چیپ سیلیکونی است به مخصوص محاسبات پیچیده ریاضی طراحی می‌شود که برای اجرای میلیون‌ها چندضلعی در گرافیک بازی کامپیوتری مدرن لازن است. آنها همچنین برای محاسبات رمزنگاری مورد نیاز در استخراج بیت کوین مناسب هستند.

هش (Hash)
یک فرآیند ریاضیاتی است که مقدار متغیری از داده‌ها را گرفته و یک خروجی کوتاه‌تر با طول ثابت ایجاد می‌کند. یک تابع هشینگ دو ویژگی مهم دارد. اول، دشواری ریاضیاتی برای کار روی ورودی اصلی با نظر به خروجی است. دوم اینکه حتی کوچکترین تغییر در بخشی از ورودی یک خروجی کاملا متفاوت ایجاد خواهد کرد.

نرخ هش
تعداد هش‌هایی که یک استخراج‌کننده بیت کوین در یک دوره زمانی مشخص (معمولا ثانیه) می‌تواند اجرا کند.

تورم
وقتی ارزش پول در طی زمان سقوط می‌کند، باعث می‌شود که قیمت‌ کالاها افزایش یابد. نتیجه افت قدرت خرید است. نتایج دیگر، کاهش انگیزه برای پس‌انداز پول، و انگیزه بیشتر برای خرج سریع آن در زمانی است که هنوز قیمت کالاها پایین است.

ورودی (input)
بخشی از یک نقل و انتقال بیت کوین که نشان می‌دهد پرداخت بیت کوین از کجا آمده است. معمولا، این همان آدرس بیت کوین است، مگر اینکه نقل و انتقال یک نقل و انتقال زایشی باشد، یعنی اینکه بیت کوین به تازگی استخراج شده باشد.

کیلوهشها/ ثانیه
تعداد تلاش های هش کردن ممکن در یک ثانیه معین، که هزار هش را اندازه گیری میکند.

KYC
قوانین سفارش دهنده / مشتریان موسسات مالیتان را بدانید تا افرادی که کسب و کار انجام میدهند را، تضمین این که آنها مشروع هستند .

اهرم leverage
در تراکنشهای ارز خارجی، اهرم وجوه واقعی در حساب شما در فاکتوری معین ضرب میکند، شما را قادر به تراکنش هایی میسازد که به سود قابل توجهی منجر میشود. با دادن اهرم به یک تراکنش گر، تبادل تجارت به طور موثر به آنها پول قرض میدهد، به این امید که بیشتر از آنچه در کمیسیون قرض گرفتهاند را باز گردانند. همچنین اهرم به عنوان الزام مارجین شناخته شده است.

لیبرتی ریزرو
یک پردازنده پرداخت ارز دیجیتال متمرکز مستقر در کاستاریکا. این مرکز توسط دولت ایالات متحده تعطیل شد پس از آنکه جرم پول شویی در آن کشف شد.

لیت کوین (litecoin)
یک آلتکویین بر اساس گواه کاری Scrypt. اخبار لیت کوین را برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

نقدینگی (Liquidity)
توانایی خرید و فروش یک دارایی به راحتی، با قیمت گذاری که تقریبا بین تراکنش ها مشابه باقی می ماند. جامعه مناسب بزرگ از خریداران و فروشندگان برای نقدینگی مهم است. نتیجه یک بازار غیرنقدی نوسانات قیمت، و ناتوانی در راحت مشخص کردن ارزش یک دارایی است.

درخواست نهایی (Margin Call)
عمل درخواست یک مارجین مورد نیاز. تبادل هنگامی که احساس می کند که یک تراکنش گر منابع مالی کافی برای پوشش دادن یک موقعیت تجارت اهرمی را ندارد، یک درخواست نهایی را منتشر خواهد کرد.

مگاهشها/ ثانیه (Megahashes/sec)
تعداد تلاش های هش کردن ممکن در یک ثانیه معین، که  میلیون هش (هزار کیلوهش) را اندازه گیری میگیرد.

سفارش بازار (Market Order)
یک دستورالعمل داده شده به مبادله، که از آن خرید یا فروش یک دارایی در نرخ بازار را درخواست میکند. در یک تبادل بیت کوین، می توانید یک سفارش بازار وضع کنید اگر تنها خرید و یا فروش بلافاصله bitcoinها را میخواهید ، به جای اینکه آنها را نگه دارید تا زمانی که مجموعه ای از شرایط بازار باعث شود برای کسب سود تلاش کنید.

mBTC
یک هزارم بیت کوین (۰٫۰۰۱ BTC).

Microtransaction میکروتراکنش
پرداخت مقدار خیلی کوچک برای یک دارایی یا خدمات، در درجه اول آنلاین. میکرو تراکنش ها برای  انجام  تخت سیستمهای پرداخت معمولی دشوار هستند، به دلیل کمیسیون سنگین درگیر. برای مثال پرداخت دو سنت با استفاده از کارت اعتباریتان برای خواندن یک مقاله آنلاین دشوار است.

استخراج (Mining)
عمل تولید بیت کوین جدید با حل مسائل رمزنگاری با استفاده از سخت افزار محاسبات.

سرویس اختلاط (mixing Service)
سرویسی که بیت کوین شما را با شخص دیگری مخلوط میکند، بیت کویینهای برگشتی را به شما ارسال میکند با ورودی و خروجی های مختلف از آنهایی که به آن ارسال را انجام دادین. سرویس اختلاط (همچنین به عنوان یک tumbler شناخته می شود) حریم خصوصی شما را حفظ میکند زیرا این سرویس ردیابی یک بیت کوین خاص برای شما توسط مردم را متوقف می کند. همچنین این پتانسیل را دارد که برای پول شویی استفاده شود.

Mt. Go
یکی از نخستین صرافی‌های بیت کوین و در آنزمان محبوب‌ترین آنها بود. Mt.Gox  از آنزمان وارد کارهای اداری شد. این صرافی که در ژاپن مستقر است توسط جد مک کالب (Jed McCaleb) در سال ۲۰۱۰ آغاز به کار کرد.

Multisig
آدرس چند امضائه به طرفهای متعدد اجازه کاشت یک آدرس با یک کلید عمومی را میدهد. وقتی یکی بخواهد برخی از بیت کوینها را مصرف کند، نیاز است علاوه بر آن فرد برخی از این افراد تراکنش خود را امضا کنند. تعداد امضا مورد نیاز برحسب توافق آغازین در زمان ایجاد آدرس توسط افراد است. سرویسها از آدرس چند امضایی که مقاومت بسیار بیشتری در برابر سرقت دارند استفاده میکنند. اطلاعات بیشتر در مورد Multisig را در اینجا ببینید.

Namecoin
یک التکویین طراحی شده برای ارائه جایگزینی برای سیستم نام دامنه سنتی (DNS). کاربران می توانند در دامنه.bit که از طریق سرور های پروکسی در دسترس است، با پرداخت namecoinها  عضو شوند.

گره
یک کامپیوتر متصل به شبکه بیت کوین که از مشتریای استفاده میکند که تراکنش ها را به دیگران بازنشر میکند (مشتری cilent را ببینید). اگر میخواهید یک گره بیت کوین اجرا کنید ، bitcoin.org یک راهنمای جامع ارائه می دهد.

نانس (Nonce)
یک رشته تصادفی از داده ها به عنوان یک ورودی درزمان هش کردن یک بلوک تراکنش استفاده می شود. یک نانس برای تلاش و تولید دایجستی که مجموعه پارامترهای عددی را به سختی با بیت کوین فیت کند، استفاده میشود. نانس متفاوتی با هر تلاش هش کردن استفاده میشود، به این معنی که میلیاردها نانس در زمان تلاش برای هش هر بلوک تراکنش تولید میشود.

بلاک یتیم  (Orphan block)
بلکی که بخشی از بلاکچین معتبر نیست، اما درعوض بخشی از یک فورک دور انداخته شده است.

تبادل OTC (OTC exchange)
تبادلی که در آن تراکنش گران با یکدیگر به طور مستقیم سروکار دارند، به جای تکیه بر تبادل مرکزی به عنوان میانجیگری بین آنها.

خروجی
آدرس مقصد برای یک تراکنش Bitcoin. برای یک تراکنش تنها می تواند خروجی های متعدد وجود داشته باشد.

P2P
نظیر به نظیر. تعاملات نامتمرکز که حداقل بین دو طرف در یک شبکه به هم متصل رخ می‌دهد. این یک سیستم جایگزین برای نظم و ترتیب «hub-and-spoke» است که در آن تمامی مشارکین در یک نقل و انتقال از طریق یک نقطه واسطه با هم مرتبط می‌شوند.

کیف پول کاغذی (Paper wallet)
ورق چاپی که شامل یک یا چند آدرس بیت کوین عمومی و کلید خصوصی مربوط به آن است. اغلب برای ذخیره ایمن بیت کوین استفاده میشود، به جای استفاده از کیف پول نرم افزاری، که می تواند خراب شده، یا کیف پولهای وبی، که می تواند به سادگی هک شده یا ناپدید شوند. شکل مفید ذخیره سازی بیت کوین سرد است.

استخر (Pool)
مجموعه‌ای از مشتریان استخراج که به طور اشتراکی یک بلاک را استخراج می‌کنند و سپس پاداش را بین خودشان تقسیم می‌کنند. همزمان با افزایش سطح دشواری استخر‌های استخراج روش مفیدی برای افزایش احتمال موفقیت استخراج یک بلاک است.

PPCoin
AKA Peercoin یا سکه P2P. یک آلت کویین از مکانیسم گواه پشته سازی در عطف با گواه کار استفاده میکند. بر اساس مقاله سانی کینگ و اسکات نادال.

پیش استخراج
استخراج سکه ها بوسیله بنیانگذار یک کریپتوکارنسی قبل از اعلام آن سکه و انتشار جزئیات برای دیگرانی که ممکن است مایل به استخراج آن سکه باشند. پیش استخراج روش معمول مورد استفاده توسط scamcoinها است، اگر چه تمام سکههای پیش استخراج شده scamcoin نیستند.  Scamcoin) را ببینید).

Primecoin
طراحی و توسعه توسط سانی کینگ، Primecoin از گواه کار برای محاسبه تعداد اولیه استفاده میکند.

کلید عمومی (Public key)
یک رشته از اعداد و حروف است که در معرض اطلاع همگانی است و می‌توان با کلیدی دیگری هش شود، به طور خصوصی رشته را برای امضا یک ارتباط دیجیتالی نگاه می‌دارد. در مورد بیت کوین، کلید عمومی همان آدرس بیت کوین است. (آدرس Bitcoin را ببینید).

PSP
ارائه دهنده خدمات پرداخت. PSP خدمات پردازش پرداخت برای تجاری که مایل به قبول پرداخت آنلاین هستند را ارائه می دهد.

پمپ و روبرداری کردن (pump and dump)
متورم کردن ارزش یک دارایی مالی که ارزان تولید و یا به دست آمده است ، با استفاده از تبلیغات تهاجمی و اظهارات اغلب گمراه کننده. تبلیغات باعث میشود دیگران به دنبال کسب دارایی باشند، اجبارا ارزش آن را بالا میبرد. زمانی که ارزش به اندازه کافی بالا باشد، کلاه بردار دارایی های خود به فروش می رساند ، نقدینگی و طغیان در بازار، که باعث می شود ارزش سقوط کند.

گره پردازش
اندازه یک ترانزیستور در نانومتر، که طی یک فرایند ساخت تراشه. گره فرآیند کوچکتر کارآمد تر است.
گواه انباشته (گواه سهام)
یک جایگزین برای گواه کار، که در آن سهام موجود شما در یک ارز (مقدار پولی که نگه میدارید) برای محاسبه مقدار پولی که میتوانید استخراج کنید، مورد استفاده قرار میگیرد.

گواه کاری (Proof of work)
سیستمی است که قابلیت استخراج را به قدرت محاسباتی وابسته می‌کند. بلاک‌ها باید هش شوند، امری که فی نفسه یک فرآیند محاسباتی آسان است، اما یک متغیر اضافی نیاز است تا به فرآیند هش اضافه شود و آنرا دشوارتر سازد. وقتی یک بلاک با موفقیت هش می‌شود، هشینگ زمان و تلاش برای محاسبه صرف کرده است. بنابراین، یک بلاک هش شده گواهی از کار محسوب می‌شود.

کلید عمومی (Public key)
یک رشته از اعداد و حروف است که در معرض اطلاع همگانی است و می‌توان با کلیدی دیگری هش شود، به طور خصوصی رشته را برای امضا یک ارتباط دیجیتالی نگاه می‌دارد. در مورد بیت کوین، کلید عمومی همان آدرس بیت کوین است.

کد QR
یک بلاک گرافیکی دو بعدی است شامل یک الگو تک رنگی که توالی از داده‌ها را بازنمایی می‌کند. کدهای QR برای اسکن شدن توسط دوربین‌ها، از جمله دوربین‌های تلفن‌های همراه طراحی شده اند و به کرات برای رمزگذاری آدرس‌های بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ریپل (Ripple)
یک شبکه پرداخت است که می تواند برای انتقال هر ارز مورد استفاده قرار گیرد (از جمله ارز موقت ad hoc که توسط کاربران ایجاد شده است). شبکه متشکل از گره پرداخت و دروازهها توسط مقامات عمل میکنند. پرداخت با استفاده از یک سری IOU ساخته شده، و شبکه براسا روابط اعتماد استوار است.

ساتوشی
کوچکترین زیربخش Bitcoin در حال حاضر موجود (۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ BTC).

ساتوشی ناکاموتو
نام استفاده شده توسط مخترع اصلی این پروتکل بیت کوین، که از این پروژه در پایان سال ۲۰۱۰ کناره گیری کرد.

Scamcoin
آلت کویین تولید شده با تنها هدف ساخت پول برای مبتکر. Scamcoinها اغلب از تکنیکهای پمپ و روگرفت و پیش استخراج باهم استفاده میکنند.

Scrypt
جایگزینی برای سیستم گواه کار برای SHA-256، طوری طراحی شده است که به ویژه برای استخراج کنندگان CPU و GPU دوستانه، در حالی که ارائه مزیت کمی برای استخراج کنندگان ASIC دارد.

امضا
یک دایجست دیجیتال با هش کردن کلید خصوصی و عمومی با هم  تولید میشود تا ثابت کند که یک تراکنش بیت کوین از یک آدرس خاص آمد است.

جاده ابریشم Silk Road
یک بازار آنلاین زیرزمینی، به طور کلی برای خرید غیرقانونی، اغلب با ارز رمزنگاری مانند بیت کوین استفاده می شود. جاده ابریشم در اوایل اکتبر ۲۰۱۳ توسط اف بی آی بسته شد بعداز آنکه صاحباش راس اولبریخت دستگیر شد. اولبریخت بعدها به پول شویی و توزیع مواد مخدر متهم شد.

SEPA
منطقه پرداخت تک اروپا. یک توافقنامه ادغام پرداخت در اتحادیه اروپا، طراحی شده برای انتقال آسان تر وجوه بین بانک ها و ملل مختلف در حوزه یورو.

SHA-256
تابع رمزنگاری که به عنوان مبنایی برای سیستم گواه کار بیت کوین استفاده می شود.

SPV
ساده شده تایید پرداخت. یکی از ویژگی های پروتکل بیت کوین که گره را قادر به بررسی پرداخت میسازد بدون نیاز به دانلود بلاکچین کامل. در عوض، آنها تنها نیاز دارند هدر بلوک را دانلود کنند.

کهنه (stale)
هنگامی که یک بلوک بیت کوین با موفقیت هش شود، هر نوع تلاش دیگری برای هش آن ممکن است متوقف شود، دلیل آن است که اکنون بلوک ‘کهنه’ شده. آنها کاری است که به سادگی تکرار میشود که شخص دیگری قبلا انجام داده است، بدون هیچ پاداش. همچنین، این عبارت در استخر استخراج برای توصیف یک سهم از یک کار هش کردن که در حال حاضر تکمیل شده است مورد استفاده قرار گرفته است.

آلوده شدن (Taint)
تجزیه و تحلیل اینکه چگونه دو آدرس بطور نزدیک مرتبط هستند هنگامی که هردوی آنها بیت کوین خاصی را حفظ میکنند. تجزیه و تحلیل لکه دار یا آلوده می تواند برای تعیین تعداد مراحلی که باید برای Bitcoinها اتخاذ کرد تا از یک آدرس شناخته شده برای سکههای به سرقت رفته، به آدرس فعلی حرکت کنند.

تراهشها/ ثانیه
تعداد تلاشهای ممکن هش کردن در یک ثانیه معین، تریلیون هش (هزار گیگاهش) را اندازه گیری میکند.

Testnet
یک جایگزین بیت کوین بلاکچین، که صرفا برای آزمایش استفاده می شود.

TOR
یک پروتکل مسیریابی ناشناس، توسط افرادی استفاده شده که مایل به مخفی کردن هویت آنلاین خود هستند.

بلوک تراکنش بیت کوین
مجموعه ای از تراکنش ها بر روی شبکه بیت کوین، داخل یک بلوک جمع آوری میشود که می تواند درهم شود و به بلاکچین اضافه شود.

هزینه تراکنش
هزینه های کوچکی برای برخی از تراکنش های فرستاده شده در سراسر شبکه بیت کوین تحمیل شده است. حق تراکنش به استخراجکنندهای تعلق میگیرد که با موفقیت بلوک حاوی تراکنش مربوطه را هش کند.

uBTC
یک میکرو بیت کوین (۰٫۰۰۰۰۰۱ BTC)

آدرس غرور (Vanity address)
یک آدرس بیت کوین با یک الگوی مطلوب، مانند نام.

بیت کوین ویرجین
بیت کوین هایی که به عنوان پاداش برای استخراج یک بلوک خریداری شده است. اینها هنوز در هیچ نقطهای خرج نشده اند.

نوسانات Volatility
اندازه گیری تغییرات قیمت در طول زمان برای یک دارایی مالی تراکنش شده (شامل بیت کوین).

کیف پول (Wallet)
روش ذخیره سازی بیت کوینها برای استفاده های بعدی. یک کیف پول کلیدهای خصوصی در ارتباط با آدرس بیت کوین را نگه میدارد. بلاکچین ثبت مقدار بیت کوین مرتبط با آن آدرس است.

انتقال وجه (Wire transfer)
انتقال الکترونیکی پول از فردی به فرد دیگر. معمولا برای ارسال و بازیابی پول بدون پشتوانه از مبادلات بیت کوین استفاده میشود.

Zerocoin (سکه صفر)
یک پروتکل طراحی شده برای انجام تراکنش های پول رمزنگاری شده cryptocurrency واقعا ناشناس.

تراکنش تایید-صفر (Zero-confirmation transaction)
تراکنش که در آن تاجر خوشحال به دلیل ارائه یک محصول یا خدمت قبل از انتقال Bitcoin که توسط یک استخراجگر تایید شده و اضافه شده به بلاکچین، خوشحال است. این می تواند حامل ریسک هزینه دوبل باشد.

چرا بیت کوین

چرا بیت کوین

بیت کوین یک شکل نسبتا جدید از ارز است که  شروع به ضربه زدن به جریان اصلی کرده است، اما بسیاری از مردم هنوز نمی دانند که چرا آنها باید برای استفاده از آن تلاش کنند.
چرا  از بیت کوین استفاده می کنیم ؟ در اینجا ۱۰ دلیل خوب برای آنکه چرا برای درگیر شدن در این ارز مجازی باید وقت صرف کنیم ارائه می دهیم.

سریع است

هنگامی که یک چک از یک بانک دیگر به بانک خود پرداخت می کنید، اغلب پول را برای چند روز نگه می دارد، زیرا نمی تواند اعتماد کند که آیا واقعا به اندازه ی کافی بودجه در دسترس است یا نه. به طور مشابه، نقل و انتقالات بین المللی نیز می تواند زمان نسبتا طولانی را برای انجام شدن صرف کن . با این حال، معاملات  بیت کوین به طور کلی به مراتب سریع تر انجام می شوند.
معاملات می تواند به صورت لحظه ای باشد اگر آنها معاملات «بدون تایید»  باشند، به این معنی که تاجر یک معامله را که هنوز توسط بلاکچین بیت کوین تایید نشده است، قبول کند. یا، آنها می توانند حدود ۱۰ دقیقه طول بکشند اگر یک تاجر بخواهد معامله به تایید رسیده باشد. که بسیار سریع تر از هر نقل و انتقال بین بانکی است.

ارزان است

چی گفتین؟ معاملات کارت اعتباری شما هم لحظه ای است؟ خب، درست است. اما تراکنشهای کارت شما (و احتمالا خود شما) هزینه ای را برای این امتیاز پرداخت می کنید. بعضی از بازرگانان یک هزینه برای معاملات کارت دبیت خود نیز پرداخت می کنند، آنها مجبور به پرداخت یک هزینه برای موارد مربوط به کارتشان ازجمله کار نکردن با کارت، گم شدن کارت و… هستند. هزینه های معامله بیت کوین بسیار کم است و یا در برخی موارد به صورت رایگان است

دولت مرکزی نمی تواند آن را دور بزند

آنچه را که در مارس ۲۰۱۳  و در قبرس اتفاق افتاده است به یاد دارید؟ بانک مرکزی می خواست که سپرده های بیمه نشده ی بزرگتر از $ ۱۰۰،۰۰۰ را برای کمک به تجدید سرمایه خود برگرداند که باعث ناآرامی بزرگی در میان مردم محلی شد. این روش در اصل می خواست که درصد سپرده ها را  زیر این رقم بیاورد، که  نفوذ مستقیم به پس انداز خانواده بود. که این اتفاق  با بیت کوین نمیتواند اتفاق بیافتد. چون ارز غیر متمرکز است و شما دارنده ی آن هستید. هیچ قدرت مرکزی آن را کنترل نمی کند، و یک بانک نمی تواند آن را از شما دور کند. برای کسانی که اعتماد خود را از سیستم بانکی سنتی از دست داده اند، یک مزیت بزرگ است.

استرداد وجه وجود ندارد

هنگامی که بیت کوین ارسال شده ، آنها رفته اند. کسی که بیت کوین را ارسال  کرده است، نمی تواند آنها بازیابی بدون رضایت دریافت کننده بازیابی کند. این باعث می شود که ارتکاب به نوعی از تقلب که ما اغلب ارتکاب به آن را با کارت های اعتباری می بینیم دشوار شود. در این تقلب، مردم خرید را انجام می دهند و تماس با شرکت کارت اعتباری خود تماس می گیرند و  درخواست استرداد وجه را می کنند، و پول را بر می گردانند.

مردم نمی توانند اطلاعات پرداخت شما را از معاملاتتان بدزدند

این یکی از اون دلایل بزرگه. اکثر خرید های آنلاین امروزی از طریق کارت های اعتباری انجام می شود، اما در دهه ی ۱۹۲۰ و ۳۰، زمانی که اولین پیش سازه های کارت های اعتباری نمایان شدند، اینترنت هنوز قابل تصور نبود. کارت های اعتباری قرار نبود که به صورت آنلاین استفاده شوند و نا امن هستند. فرم های آنلاین نیاز به وارد کردن تمام اطلاعات مخفی (شماره کارت اعتباری، تاریخ انقضاء، و عدد CSV) کارت شما به فرم وب هستند. این سخت است که به یک راه با امنیت کمتر برای انجام کسب و کار آنلاین فکر کنیم. به همین دلیل است که هنوز شماره کارتهای اعتباری در حال سرقت رفتن هستند.
معاملات بیت کوین ، با این حال، از شما هیچ اطلاعات محرمانه ای درخواست نمی کند. در عوض، آنها از دو کلید استفاده می کنند: کلید عمومی، و یکی خصوصی. هر کسی می تواند کلید عمومی را ببیند(که در واقع آدرس بیت کوین شماست) ، اما کلید خصوصی شما مخفی است. هنگامی که شما یک بیت کوین ارسال می کنید، شما معامله  را با ترکیب کلید عمومی و خصوصی خود و با اعمال یک تابع ریاضی انجام می دهید. این باعث ایجاد یک گواهی می شود که ثابت می کند که معامله از طرف شما آمده است. تا زمانی که شما هیچ کار احمقانه  ای مانند انتشار کلید خصوصی خود برای همه انجام ندهید، شما امن هستید.

در آن تورم وجود ندارد

مشکلی که با پول بدون پشتوانه وجود دارد این است که دولت می تواند به هر اندازه که دوست دارد آن را چاپ کند، و اغلب آنها این کار را انجام  می دهند. اگر دلار آمریکا به اندازه کافی برای پرداخت بدهی های ملی وجود نداشته باشد، دولت به سادگی می توانید آن را چاپ کند. پس از آن دولت می تواند از طریق یک فرایند بسیار علنی شناخته شده به عنوان کاهش کمیت پول را به اقتصاد تزریق کند. این کار باعث می شود که ارزش یک ارز کاهش یابد.
اگر شما به طور ناگهانی تعداد دلارهای  در حال گردش را دو برابر کنید ، بدان معناست که دو دلار الان ، در قبل از این اتفاق تنها یک دلار بوده است. کسی که یک نوار شکلات را با یک دلار می فروخته باید قیمت آن را دو برابر کند تا به  همان ارزش  قبل برسد، چون یک دلار به طور ناگهانی ارزش خود را نصف کرده است. که به نام تورم با آن آشنا هستیم، و آن باعث می شود که قیمت کالاها و خدمات افزایش یابد. کنترل تورم می تواند مشکل ساز باشد و می تواند قدرت خرید مردم را کاهش دهد. بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که تعداد سکه ها یک حد اکثر داشته باشد. تنها ۲۱ میلیون از آن  تحت مشخصات اصلی ایجاد خواهد شد. این به این معنی که پس از آن، تعداد بیت کوین رشد نخواهد کرد، به طوری که نرخ تورم دیگر یک مشکل نیست. در واقع، کاهش قیمت — که در آن قیمت کالاها و خدمات کاهش می یابد- در دنیای بیت کوین محتمل تر است.

به همان اندازه که می خواهید شخصی است

گاهی اوقات، ما نمی خواهیم مردم بدانند که ما چه چیزی را خریداری کرده ایم. Bitcoin ارز نسبتا خصوصی می باشد. از یک طرف، شفاف است — با تشکر از بلاکچین، هر کس می داند که چقدر بیت کوین در معاملات یک آدرس بیت کوین در خود جای داده است. آنها می دانند که آن معاملات از کجا آمده اند. از سوی دیگر، بر خلاف حساب های بانکی معمولی، هیچ کس نمی داند که چه کسی این آدرس بیت کوین را در اختیار دارد. مثل این است که یک کیف پول پلاستیکی شفاف وجود داشته باشد که با صاحب آن معلوم نیست. هر کس می تواند در داخل آن را نگاه کند، اما هیچ کس نمی داند که چه کسی صاحب آن است. با این حال، باید به این موضوع اشاره کنیم که اگر کار نابخردانه ای انجام شود(مانند اینکه همیشه از یک آدرس بیت کوین استفاده کنیم، و یا ترکیب چند آدرس متعدد در یک آدرس) خطرناک است و شناسایی آنها به صورت آنلاین امکان پذیر است.

لازم نیست که به کس دیگری اعتماد کنید

در یک سیستم بانکداری متعارف، شما باید به مردمی که مسئولیت رسیدگی به پول شما را بر عهده دارند باید اعتماد کنید. شما باید به بانک اعتماد  کنید، به عنوان مثال شما ممکن است به یک پردازنده پرداخت شخص ثالث اعتماد کنید. شما اغلب باید به فروشنده هم اعتماد داشته باشید. این سازمان خواستار اطلاعات بسیار مهم و حساسی از شما می باشد. از آنجا که بیت کوین به طور کامل غیر متمرکز است، شما در هنگام استفاده از آن نیاز به اعتماد به هیچ کس ندارید. هنگامی که شما یک معامله  را ارسال می کنید، آن را به صورت دیجیتالی امضا می کنید و امن است. یک معدنچی ( استخراج کننده ی بیت کوین) ناشناخته آن را بررسی می کند و پس از آن معامله کامل می شود. تاجر حتی نیاز ندارد که بداند که شما چه کسی هستید، مگر اینکه شما به آنها بگویید.

شما صاحب آن هستید

هیچ سیستم پول الکترونیکی  دیگری وجود ندارد که در آن حساب کاربری شما به شخص دیگری تعلق نداشته باشد. به عنوان مثال نگاهی به پی پال می اندازیم: اگر شرکت حس کند که به هر دلیلی حساب شما مورد سوء استفاده قرار گرفته است، این قدرت را دارد که حساب شما را با تمام دارایی های آن، بدون مشورت با شما، ببندد. پس از آن باید شما به طور کامل همه ی شبهات را بر طرف کنید تا بتوانید دوباره به پولهایتان دسترسی داشته باشید.با بیت کوین، شما یک کلید خصوصی  دارید و یک کلید عمومی که این دو آدرس بیت کوین شما را ایجاد می کنند.  هیچ کس نمی تواند آن را از شما دور کند(مگر اینکه شما خودتان آن را از دست بدهید ، و یا آن را میزبان یک سرویس کیف پول مبتنی بر وب  قرار دهید و آن سرئیس کیف پول شما را از دست).

شما می توانید پول خود را خودتان درست کنید

با وجود پیشرفت های شگفت انگیز در تکنولوژی چاپ رنگ خانگی، اکثر دولت های ملی کمترین شک را دارند که شما پول خود را تولید کنید. با این حال با بیت کوین، شما تشویق به این کار می شوید. شما قطعا می توانید بیت کوین را در بازار آزاد خرید کنید، اما شما همچنین اگر به اندازه کافی قدرت محاسباتی داشته باشید می توانید معدن خود را داشته باشید. پس از قرار دادن دستگاه و تجهیزات خود به برق، از معدن بیت کوین شروع به استخراج می شود بدون آنکه لازم باشد شما بالای سر دستگاه باشید، فقط لازم  است که دستگاه روشن و نرم افزار در حال اجرا باشد. و چه کسی دوست ندارد که در  حالی که خواب است، کامپیوترش در حال پول دراوردن باشد؟

چگونه بیت کوین خود را بفروشید

چگونه بیت کوین خود را بفروشید

چگونه بیت کوین خود را بفروشید

فروش بیت کوین به سادگی خرید بیت کوین نیست،این راهنما به شما تمام اطلاعات مورد نیاز برای نقد کردن ارز های دیجیتالی را به ما نشان می هد.
زمانی که تصمیم به فروش بیت کوین خود می گیرید، شما باید بهترین روش را با توجه به وضعیتان انتخاب کنید: فروش بیت کوین آنلاین و یا فروش بیت کوین به فرد دیگر. هر یک از گزینه ها دارای مزایا و معایب خود است.

فروش بیت کوین آنلاین

فروش بیت کوین به صورت آنلاین، شایع تر را برای تجارت بیت کوین شماست. در حال حاضر سه روش برای فروش بیت کوین آنلاین وجود دارد.
۱٫ راه اول شامل یک تجارت مستقیم با شخص دیگر است، یک واسطه، اتصال را تسهیل می کند.
۲٫ راه دوم این است از طریق تبادل آنلاین این کار صورت گیرد، که در آن، مبادلات شما با یک مبادله کننده می باشد و نه یک فرد.
۳٫ تبادل نظیر به نظیر یک روش دیگر است که در آن اجازه می دهد که صاحبان بیت کوین، محصولات تخفف خورده را با بیت کوین و از طریق دیگران که در صدد به دست آوردن پولهای رمزگذاری شده با کارت های اعتباری خود هستند، ارائه نمایند. هر دو این گروهها را در کنار یکدیگر قرار می دهند و به گونه ای از روش تبادل نظیر به نظیر مشکلشان را حل می کنن.

روش اول:

وب سایت که ارائه دهنده ی این نوع از فروش هستند، شامل Coinbase و LocalBitcoins در ایالات متحده، BitBargain در انگلیس و Bittylicious در انگلستان هستند.
در این سایتها، شما معمولا باید به عنوان یک فروشنده ثبت نام کنید. این شامل تایید هویت شما می شود، که ما بعدا در این مورد بحث خواهیم کرد. پس از ثبت نام، شما می توانید یک پیشنهاد ارسال کنید، مقداری که شما می خواهید بفروشید را علامت می زنید و وب سایت هنگامی که یک خریدار می خواهد به تجارت با شما وارد شود، شما را مطلع می کند. از آنجا به بعد، تعامل شما صرفا با خریدار است، اما شما با استفاده از وب سایت، چگونگی پیشرفت کار را دنبال می کنید.
روند فروش در Bitbargain انگلستان و Bittylicious می تواند کاملا وقت گیر باشد و شما باید صبر داشته باشید. با این حال، پشتیبانی آن بر اساس تجربه ما بسیار خوب بوده. کاربران بیت کوین با حساب های بانکی در ایالات متحده باید با استفاده از Coinbase یا Circle این کار را انجام دهند، که هر دو به دلیل سادگی، طرفداران زیادی دارند.

روش دوم:

راه دیگر برای فروش بیت کوین، ثبت نام در یک مبادله کننده می باشد. شما هنوز هم باید هویت خود را اثبات کنید، اما در این مورد شما نیاز به انجام کار زیادی برای فروش بیت کوین ندارید.
مبادلات به عنوان یک واسطه که همه ی وجوه افراد را در اختیار دارد صورت می گیرد. شما یک سفارش فروش می دهید (شما یک سفارش خرید هم می توانید ارائه دهید)، مقدار پول و نوع ارزی را که می خواهید به فروش برسانید (به عنوان مثال بیت کوین) و قیمت هر واحدی را که برای فروش گذاشته اید را ذکر می کنید.
به محض این که کسی، سفارش خریدی مطابق با فروش شما ارائه داد،معامله کامل است. پس از آن ارز به حساب شما واریز می شود.
مشکلی که به همراه این سهولت در کار شما وجود دارد این است که که اگر شما در حال فروش بیت کوین در مقابل ارزهای عادی باشد، شما نیاز به برداشت آن وجوه به بانک خود هستید. اگر مشکلات نقدینگی ارز و یا مسائلی در مواجه با بانک بوجود آید، مدت زمان زیادی را باید برای دریافت پولتان صبر کنید.
Mt. Gox قبل از آن که ورشکسته شود، برای این مشکل بدنام شد و BTC-e اخیرا با گزارشهایی مبنی بر بروز مشکلات مشابه رو به رو شده است. بنابراین، شما باید با دقت در مورد جایی که می خواهید تبادل را انجام دهید، تحقیق کنید.
متناوبا، شما می تواند بیت کوین را به یک ارز رمزنگاری شده ی دیگر تبدیل کنید. این احتمال کم است که مسی بخواهد این کار را انجام دهد، اما دلایلی برای این کار وجود دارد مثل اینکه اگر یک فروشگاه چیزی غیر از بیت کوین را قبول داشته باشد(برای مثال، فروشگاه بیت کوین در حال حاضر برای طیف گسترده ای از کالاها، لیت کوین و dogeoin را هم می پذیرد).
علاوه بر این، شما باید برای استفاده از برخی مبادلات هزینه پرداخت کنید. BTC-e 0.2٪ به عنوان فی از حساب شما برداشت می کند. برای مروری بر هزینه هایی که توسط بازارهای مختلف به عنوان فی برداشته می شوند و حجم پولهایی که در حال داد و ستد هستند را می توانید در نمودارهای CoinCompare و Bitcoin ببینید.
نکته ی دیگر این است که برخی محدودیتها برای مقدار پولی که شما می توانید در فروشگاه ذخیره کنید وجود دارد(موضوع در طول زمان تغییر می کند) . بدون در نظر گرفتن آن، عاقلانه نیست که مقدار زیادی از پولتان را در این فروشگاهها بگذارید، حتی اگر این موضوع راه آسانی باشد.
شما باید مسئولیت وجوه خود را برعهده داشته باشید و هر مقدار غیر ضروری از پولتان را به جای اینکه در یک فروشگاه قرار دهید که هر لحظه ممکن است هک شود، به صورت آفلاین یا در دستگاه خودتان نگه داری کنید.

روش سوم

توسعه های جدید در فضای بیت کوین، ظهور سایت هایی مانند Brawker و Purse است، که دو گروه از مردم را با با نیازهای خاص و مکمل کنار هم جمع می کند.
گروه اول افرادی هستند که می خواهند با استفاده از بیت کوین به خرید کالا از سایتهایی که هنوز به طور مستقیم ارزهای دیجیتال را قبول نمی کننداقدام نمایند. گروه دوم افرادی هستند که می خواهند با یک کارت اعتباری اقدام به خرید بیت کوین نمایند. این بازارها، افراد را با نیازهای متفاوت گرد هم می آورند و نیازهایشان را براورده می کنند.
بازار به عنوان یک واسطه عمل می کند، به کاربران پلت فرم، کیف پول بیت کوین و سپرده برای انجام معاملات، ارائه می دهد.

چگونه کار می کند:

آلیس لیست لوازم دلخواه آمازون خود را در بازار قرار می دهد، تخفیف مورد نیاز خود را هم وارد می کند. (به طور معمول تا ۲۵٪).

باب یک کارت اعتباری دارد و می خواهد بیت کوین ی مطابق ارزش خرید آلیس، خریداری کند. او تجارت را می پذیرد و از طریق بازار، اقدام به خرید کالاها می کند و و را به آدرس آلیس می فرستد.

هنگامی که کالا تحویل داده شد، آلیس بازار را مطلع می کند و بیت کوین به کیف پول باب اضافه می شوند. البته مقداری از پول برای بازار برداشته می شود.

که نشان می دهد که باب باید فی بالایی برای خرید بپردازد ولی خیلی راحت با پول بانکی خود به بیت کوین رسیده است.

نگرانی هایی در مورد خارج کردن پول

راه جهانی برای به حرکت درآمدن پول در سراسر جهان انتقال سیمی بین المللی است. اکثر (اگر نگوییم همه) بازارهای آنلاین بیت کوین از این روش انتقال حمایت می کنند.
راه دیگر برای انتقال پول به بانک شما پس از فروش بیت کوین از طریق » سیستم پرداخت منطقه ای اروپا» (SEPA) است. SEPA نقل و انتقالات بین المللی بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا را کارآمد تر کرده است. برخی از مبادلات (مانند Kraken و BTC-E) از این پرداخت حمایت می کنند.
با این حال، نقل و انتقالات یک زمان بسیار طولانی را می طلبد (حدود چهار روز)، و می تواند فی بزرگی را متحمل سازد — به طور بالقوه تجارت گرانیست. HSBC، برای مثال، ۴ £ در هر پرداخت SEPA بر می دارد و ۹ £ در هر معامله WorldPay برداشته می شود. Barclays 15 £ را در هر پرداخت SEPA و ۲۵ £ رابرای دیگر معاملات بین المللی برای خود بر می دارد.
اگر شما یک حساب با هدف دریافت پول از معاملات بیت کوین باز کنید، شما ممکن است بانک های زیادی را بیابید که حاضر به انجام کسب و کار با شما نباشند. HSBC به صراحت نویسنده این راهنمای حساب برای تجارت بیت کوبن را رد می کند.
شما همچنین می توانید پرداخت شخص ثالث را برای خرید بیت کوین و دریافت وجه معمولی استفاده کنید. با این حال تعداد این خدمات رو به زوال. OKPAY به تازگی کسب و کار بیت کوین را متوقف کرده است.
تأیید هویت

در حالی که بسیاری از بازارهای بیت کوین ذکر شده در اینجا نیاز به مدارک بسیار کمی از خریداران است، آنها نیازمند مدارک بیشتری برای اثبات هویت فروشندگان هستند. برخی سایتها چند الزام قانونی را برای کاربران خود را بوجود می آورند، اما اکثر (اگر نگیم همه آنها) برای موارد پیشگیرانه، داده های هویتی بیشتری را جمع آوری می کنند.
برای تبدیل شدن ساده تر به یک فروشنده بهتر است همان اول که به سایت وارد شدید، هویت خود را مشخص کنید. این مرحله از راه می توانید موانع فروش را حذف کند.

انتظار می رود که بازارها از شما بخواهند به که اسکن دو صورتحساب با نام و آدرس شما را به همراه یک عکس با آی دی (از قبیل پاسپورت یا گواهینامه رانندگی) آپلود کنید. برخی (مانند BitBargain UK) حتی ممکن است بخواهد که شما یک عکاس سلفی با کارت شناسایی عکسدارتان ارسال کنید.
اگر با این موارد مشکل دارید، فروش بیت کوین برای شما سخت خواهد بود.

فروش بیت کوین به شخص

فروش بیت کوین به فرد دیگر می تواند، در بسیاری جهات، ساده ترین راه برای انتقال ارز دیجیتال شما باشد. به سادگی کد QR را بر روی تلفن فردی دیگر اسکن کنید و پول نقد را دریافت کنید، به همین سادگی. اگر شما دوستان و یا خانواده ای دارید که مایل به خرید بیت کوین است، این فرایند بسیار ساده می شود. آنها را با یک کیف پول بیت کوین تنظیم کنید، بیت کوین را ارسال کنید و پول نقد خود را دریافت کنید.
چند چیز مهم که به هنگام فروش بیت کوین به فرد دیگر باید در مورد آنها آگاه باشید.
توافق بر روی یک قیمت: یک نرخ کار برای خود تعیین کنید.

بسیاری از یک قیمت ارز بیت کوین که در بازارها هستند استفاده می کنند، و یا از شاخص قیمت بیت کوین در CoinDesk استفاده می کنند.
برخی از فروشندگان چند درصد بالاتر از این نرخها برای پوشش هزینه ها و به عنوان حق بیمه راحتی و گمنامی در نظر می گیرند.
شما می توانید از یک نرم افزار تلفن همراه برای محاسبه قیمت استفاده کنید. برنامه های محبوب عبارتند از Zeroblock و BTCreport. این کمک می کند تا از نوسانات محلی قیمت آگاه شوید. قیمت می تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد، اغلب به دلیل مشکلات مالی یک کشور.
بسیاری از گروههای خرید و فروش بیت کوین به صورت گروهی در سراسر جهان وجود دارد که برای خرید فروش اینگونه پولها مورد استفاده قرار می گیرند.

امن بمانید

آین عاقلانه است که زمانی که مقدار زیادی پول نقد را حمل می کنیئ در یک محل عمومی دیدار کنید و یا با یک دوست بروید.

LocalBitcoins
متناوبا، شما می تواند خود را به عنوان یک فروشنده بیت کوین به مخاطبان گسترده تری تبلیغ کنید. سایتی برای این مورد وجود دارد به نام LocalBitcoins. این وب سایت اجازه می دهد که کاربران یکدیگر را بسنجد، به طوری که میتوان یک شریک تجاری بالقوه را ارزیابی کنند. شما ممکن است قادر به فروش بیت کوین با حق بیمه بالایی باشید به این دلیل که یک شهرت خوب داشته باشید.
شما لازم نیست که هویتتان را اثبات کنید.
باز هم، اگر شما می خواهیید با استفاده از LocalBitcoins بیت کوین خود را بفروشید باید ریسک اعتماد به یک فرد غریبه در اینترنت را قبول کنید.
LocalBitcoins همچنین از معاملات سپرده گذاری پشتیبانی می کند، با این حال، این معاملات برای انجام آنلاین هستند و نه چهره به چهره. بنابراین، با درخواست یک معامله چهره به چهره منطبق نیست.

به چه روش بیت کوین خریداری کنیم؟

خوب، پس شما اصول اولیه در مورد بیت کوین را به دست آوردید، گام بعدی این است که مقداری بیت کوین بگیریم. اما چطور؟ این راهنمایی به شما آنچه را که شما نیاز به دانستن آن دارید برای شما ارائه می دهد.
شما می توانید بیت کوین را از دو روش بدست آورید یکی به طور مستقیم از افراد دیگر و از طریق بازار خرید و یا از طریق تبادل.
شما می توانید در روش های گوناگونی به آنها پرداخت داشته باشید، با توجه به آنکه آنها کی هستند و یا اینکه کجا هستند،  می توانید به صورت نقدی و یا به کمک کارتهای اعتباری پول را  به آنها بدهید و یا حتی با دیگر ارز های رمزنگاری شده پول را پرداخت کنید و بجایش بیت کوین بخرید.

با کمال تعجب، هنوز خرید بیت کوین با کارت اعتباری و یا پی پال آسان نیست.
دلیل این است که این معاملات  را می توان به راحتی با یک تماس تلفنی به شرکت کارت معکوس کرد (برگرداندن شارژ). از آنجا که آن اثبات هر نوع  تبادل کالا در یک انتقال بیت کوین برای فروشنده سخت است، از تبادل با این روش پرداخت دوری می شود.
با این حال، به تازگی گزینه های زیادی برای مصرف کنندگان در برخی از کشورها افزایش یافته است.
در ایالات متحده، Coinbase، و Circle خرید  بیت کوین را با کارت های اعتباری ارائه  می دهند. Bittylicious و CoinCorner همچنین این سرویس را در انگلستان ارائه می دهند، با پذیرش کارت های ۳D امن در شبکه های ویزا و مستر. برای مقدار کمی از بیت کوین، شما می توانید یک کارت خرید با ارزش ۲۰ $  را در Tinkercoin خریداری کنید.
مصرف کنندگان Underbanked در ایالات متحده می تواند به expresscoin روی آورند، که به تازگی راه اندازی شده و  برای خدمت به این بازار، با پذیرش حواله، چک شخصی و انتقال به صورت سیمی پول شما را تبدیل می کند.

ابتدا برای خود یک کیف پول بیت کوین درست کنید

بعد از خرید بیت کوین، شما یک محل برای ذخیره کردن بیت کوین جدید نیاز دارید. در جهان بیت کوین، به این محل «کیف پول» نامیده می شود اما بهترین است که آنها را به عنوان یک نوع حساب بانکی ببینیم.
بسته به سطح امنیتی که شما می خواهید، کیف پول های متفاوت، سطوح مختلفی از امنیت را فراهم می کنند. برخی مانند مخارج روزمره عمل می کنند و قابل مقایسه با یک کیف پول چرمی سنتی هستند، در حالی که دیگر کیف پولها درجه ی بالاتری از امنیت را برای مشتریان ارائه می دهند.
گزینه های اصلی عبارتند از: (۱) یک کیف پول نرم افزاری بر روی هارد دیسک کامپیوتر شما ذخیره می شود (۲) به صورت آنلاین و خدمات مبتنی بر وب و یا (۳) خدمات vault که بیت کوین های شما را  به صورت آفلاین محافظت می کند و یا کیف پول شما را با استفاده از تعداد زیادی از کلیدها محافظت می کند.
بیشتر آنها آسیب پذیری های خود را دارند: اگر شما بیت کوین را به صورت محلی بر روی کامپیوتر خود ذخیره کنید، شما باید مطمئن شوید که از کیف پول خود به طور منظم  بک آپ داشته باشید که در زمانی که هارد شما خراب شد، حسابتان از بین نرود.
و کیف پول آنلاین، از درجات امنیتی مختلف در برابر هکرها استفاده می کند، از کاملا خوب (احراز هویت چند عاملی)تا کاملا ضعیف (ID و رمز عبور).
برای اطلاعات بیشتر در مورد ذخیره سازی بیت کوین، راهنمای ما در مورد این موضوع را مشاهده کنید.
مبادلات و کیف پول آنلاین

تازه واردان  بیت کوین انواع مبادلات و کیف پول هایی را می یابند که برای کسب و کار خود در حال رقابت هستند.
بعضی از آنها مبادلات تمام عیار برای معامله گران نهادی هستند، در حالی که دیگر سرویسها، خدمات کیف پول ساده تری هستند با قابلیت های خرید و فروش محدود تر.
بیشتر کیف پولها مقداری از ارز دیجیتال و یا فیات را برای شما ذخیره می کنند، بسیار شبیه به یک حساب بانکی معمولی.
مبادلات و کیف پولها بهترین گزینه هستند اگر شما می خواهید در تجارت معمولی و بورس شرکت کنید، ابهام کلی هویت شما لازم نیست و مراحل نصب اداری طولانی نیزکه معمولا  برای اثبات هویت و تامین اطلاعات کامل تماس شما در دیگر حسابها لازم است، برای شما وجود ندارد.
این قانون در بسیاری از کشورها پابرجاست و هیچگونه تبادل تنظیم  شده ای نمی تواند آن را دور بزند، همانطورکه هر شرکت واسطه با سیستم مالی فعلی نیازمند آنس که مشتری خود را بشناسد (KYC) و ضد پول شویی باشد (AML) .
بهترین گزینه تبادل بستگی دارد که شما کجا هستید.
برای اطلاعات بیشتر، شما می توانید این لیست از عمده مبادلات کیف پول بیت کوین را در سراسر جهان و با توجه به روشهای پرداختشان ببینید.
راهنمایی ما را در چکونه بیت کوین را در انگلیس بخریم، مطالعه کنید.
در این زمان، بزرگترین مبادلات تجاری کامل با توجه به حجم  مبادلات، موارد زیر هستند.
Bitfinex (هنگ کنگ)
Bitstamp  (آمریکا)
BTC-E (ناشناخته)
Kraken (آمریکا)
Huobi (چین و هنگ کنگ)
OKCoin (چین)
BTC چین (چین).
CoinBase یک کیف پول و ارز خدماتی محبوب است که دلار آمریکا و یورو را برای بیت کوین مبادله می کند. این شرکت دارای وبسایت و برنامه های تلفن همراه است. به طور کلی تنها یک سرویس ایالات متحده است ، Coinbase به تازگی برای تعداد زیادی از کشورهای اروپایی باز شده است.
Circle فرصت ذخیره سازی، ارسال و دریافت ارز بیت کوین را برای کاربران در سراسر جهان ارائه می دهد. در حال حاضر فقط شهروندان ایالات متحده قادر به پیوند  به حساب های بانکی خود جهت واریز پول هستند ، اما کارتهای اعتباری و نقدی نیز یک گزینه دیگر هستند. نرم افزار برای IOS و Android در حال حاضر در دسترس است.
کیف پول و کارت اعتباری بیت کوین را Xapo ارائه می دهد که به تازگی وارد گود شده است، که در آن با واریز پول، می توانید آن را به بیت کوین مبادله کنید.
Unocoin تبادیل کننده در بازار هند است، که به کاربران اجازه خرید، فروش و ذخیره بیت کوین را می دهد. واریز پول می تواند از طریق هر بانک آنلاین ملی و یا از طریق NEFT / RTGS انجام شود. ثبت نام با یک کارت PAN برای استفاده از امکانات سایت لازم است.
هنگامی که شما حساب خود  را راه اندازی کردید ، شما احتمالا نیاز به پیوند یک حساب بانکی دارید برای انتقال وجوه بین آن و حساب جدید خود از طریق انتقال سیمی. این معمولا مستلزم پرداخت هزینه است. برخی از مبادله گرها به شما اجازه می دهند که به به حساب بانکی آنها پرداخت کنید (از طریق یک خودپرداز انسانی، نه یک دستگاه خودپرداز).
در حالی که مردم در بسیاری از کشورها می توانید پول را به حساب خارج از کشور انتقال دهند، هزینه های انتقال بسیار بالاتر است و شما ممکن است با تاخیر طولانی یتری برای تغییر بیت کوین های خود به پول عادی مواجه شوید (باید شما هنوز هم مایل به انجام این کار باشید).
اگر شما نیاز به پیوند یک حساب بانکی برای تبادل دارید، تنها بانک های آن کشور قابل قبول هستند.

هشدارهایی در مورد مبادله کننده ها، کیف پولها و بانکها

با وجود نیاز به اثبات هویت، به یاد داشته باشید که مبادلات و کیف پولها حمایت های مشابه بانک را ارائه نمی دهند.
به عنوان مثال، معمولا هیچ بیمه ای برای حساب کاربری شما وجود ندارد واگر وجود داشنه باشد، محدود است .اگر ارز توسط هکرها سرقت شود و یا از حساب شما به هر دلیلی برداشته شود برای شما بیمه ای وجود ندارد و یا بیمه بسیار محدود است (در Mt Gox این اتفاق افتاد)
بیت کوین وضعیت حقوقی به عنوان یک ارز در بسیاری از کشورهای جهان ندارد، و مقامات معمولا نمی دانند که چگونه بهترین روش را برای مواجهه با دزدی ارائه دهند. برخی از مبادله گرهای بزرگتر، بودجه مشتریان را پس از سرقت جایگزین کرده اند، اما در این مرحله آنها به طور قانونی موظف به انجام آن نیستند.
به علاوه، اگر  دزدی از کیف پول شخصی شما به دلیل امنیتی و یا  گذر کردن از رمز عبور شما رخ دهد، شما هیچ را تضمین شده  ای برای برگشت بودجه خود ندارید.
برخی از بانک های موجود، با استناد به عدم قطعیت قانونی، کار با بودجه ای که در نتیجه معاملات ارز دیجیتال بوده است را رد می کنند.
لیست زیر را ببینید که آیا بانک شما اقدامی علیه کاربران ارز دیجیتال در گذشته انجام داده است یا نه، و برای محافظت از خود، یک حساب در یک بانک شناخته باز کنید که با بیت کوین دوستانه تر رفتار کرده باشد.
اینجا لیستی از چند بانک را می بینیم که برضد بیت کوین عمل کرده اند.

معاملات چهره به چهره یا OTC

اگر شما در شهر زندگی می کنید، ترجیح می دهید نامتان فاش نشود، و یا نمی خواهید زحمت به بانک رفتن را بکشید، ساده ترین گزینه برای به دست آوردن بیت کوین معامله ی چهره به چهره با فروشنده های محلی است.
LocalBitcoins سایت اصلی چنین معاملاتیست که در آنجا سر قیمت مذاکره می شود. این سایت همچنین یک سرویس نگهداری اطلاعات به عنوان یک لایه اضافی از حفاظت برای هر دو طرف فراهم می کند.
ملاحظات امنیتی متعددی برای خریداران و فروشندگان وجود دارد ، به خصوص اگر یک تجارت قابل ملاحظه  وجود داشته باشد. همیشه در یک مکان عمومی شلوغ ملاقات صورت  گیرد،  نه در خانه های خصوصی و برای زمانی که در حال حمل مقادیر زیادی از پول نقد هستید همه ی اقدامات احتیاطی صورت پذیرد.

به یاد داشته باشید، اگر شما جایی ملاقات چهره به چهره دارید، شما نیاز به دسترسی به کیف پول بیت کوین خود را دارید. چه یک گوشی هوشمند، تبلت یا لپ تاپ باشد. شما همچنین به منظور انجام معامله نیاز به دسترسی به اینترنت دارید.
اگر  معامله ی یک به یک برای شما مناسب نیست، لطفا Meetup.com را برای دیدن  منطقه ای نزدیک به شما که گروههای ملاقات بیت کوین در آنجا صورت می گیرد را مشاهده کنید، که در آن شما می توانید کار خود را در یک محیط گروهی انجام دهید و از اعضای دیگر در این روند، خیلی چیزها را یاد بگیرید.

بسته به فروشنده، شما ممکن است برای راحتی و امنیت پرداخت یک حق بیمه در حدود ۵-۱۰٪ بیش از قیمت ارز برای تجارت چهره به چهره بپردازید. یک تاجر معتبر، در مورد قیمت قبل از یک جلسه مذاکره صحبت خواهد کرد، اما بسیاری از افراد
نمی خواهند که بیش از حد برای تغییر چشمگیر ارزش بیت کوین صبر کنند.
برخی از فروشندگان ممکن به شما اجازه استفاده از یک حساب پی پال برای پرداخت بدهند، اگر چه به دلایلی که قبلا شرح داده شد بیشتر ترجیح می دهند که پول نقد غیر قابل برگشت را برای این کار استفاده کنند.
عاقلانه این است که اول بررسی کنید که آیا چنین معاملاتی در منطقه محلی شما قانونی هستند. همچنین یک خطر کم هم وجود دارد که شما به دلیل این مبادلات در یک محل عمومی مورد سوء ظن پلیس قرار بگیرید ، اگر آنها فکر کنند که شما در حال معامله چیزی غیر قانونی هستید.

چند کلمه در مورد استخراج

در مورد استخراج چطور؟ من شنیده ام که شما می توانید برای خود بیت کوین درست کنید.
شما ممکن است در مورد استخراج بیت کوین با کامپیوتر خود و یا با یک کارت گرافیک قدرتمند شنیده باشید. که تا  دوران نه چندان دور ممکن بود، اما با گذشت زمان و افزایش محبوبیت بیت کوین و بیشتر و قوی تر  شدن دستگاه های استخراج خاص (به نام ASICs) بر روی شبکه، دشواری و انرژی مورد نیاز برای استخراج مقادیر ارزشمند بیت کوین بیشتر شد.
علاوه بر آن، تعداد بیت کوینهای باقی مانده برای استخراج با گذشت زمان به شدت کاهش می یابد. تمام این مباحث بدان معنی است که استخراج به صورت انفرادی به اندازه سال گذشته، مقرون به صرفه نیست. بیشتر از بیت کوین استخراج شده باید صرف پرداخت سخت افزار و برق شود.
بیشترین استخراج در این روزها  در دامنه گروهی معادن بزرگی به نام «استخر» صورت می گیرد، و شرکت هایی  راه اندازی شده اند که  به طور خاص به استخراج مشغولند. شما می توانید برای خرید سهام یکی از استخرها و یا شرکتها اقدام کنید،اما استخراج، به شکل سرگرمی نخواهد بود. اگر می خواهید استخراج کنید، راهنمای ما را در اینجا بخوانید.
مراقب هر کسی که ادعا می کند که شما با کامپیوتر معمولی و یا حتی یک آ کارت گرافیک خارج از تاریخ گذشته ی هم می توانید استخراج کنید، و سعی به فروش تجهیزات منسوخ شده کند ، باشید.
یکی دیگر از گزینه های نسبتا جدید ابر استخراج است، که در آن اقدام به استخراج بیت کوین بدون سرمایه گذاری در تجهیزات گران قیمت و سریع می کنیم ، یک شخص برای استفاده از مرکز داده های یک شرکت و استخراج بیت کوین به آنها پول می دهد. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ما را در این مورد ببینید.

اعتماد سرمایه گذاری

اگر شما ایده ی  خرید و ذخیره مقدار زیادی از بیت کوین را دوست ندارید، شما می توانید به اعتماد سرمایه گذاری مانند اعتماد سرمایه گذاری بیت کوین (BIT) و یا Winklevoss ETF رویی آورید.
این اعتماد به طور انحصاری در بیت کوین  سرمایه گذاری می کند و با استفاده از یک پروتکل حالتی از هنر state-of-the-art))، آنها را با خیال راحت به نمایندگی از سهامداران آن ذخیره  می کند. تا کنون، صندوق به طور انحصاری برای  افراد خیلی پولدار بود، اما خدمات آن از سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۴ برای همه ی افراد باز شد.

Superfund بیت کوین یک انتخاب جدید است که به زودی در انگلستان راه خواهد افتاد.

ATM های بیت کوین

بر اساس یک مفهوم نسبتا جدید، تعداد دستگاههای خودپرداز بیت کوین رو به رشد هستند.
تعداد بیشتری هم در راه هستند، از تعداد مختلفی از فروشندگان جمله
BitAccess
CoinOutlet
Genesis Coin
Lamassu
Robocoin
مانند یک مبادله ی چهره به چهره است اما با یک ماشین، شما پول نقد خود را وارد می کنید و  کد QR کیف پول تلفن همراه خود را اسکن می کنید و یا یک کاغذ رسید با کدهای لازم برای بارگذاری بیت کوین بر روی کیف پول خود را دریافت می کنید.
نرخ ارز متفاوت است، و ممکن است هر چیزی بین ۳٪ تا ۸٪ از یک قیمت ارز استاندارد باشد.
آخرین اخبار ATM بیت کوین را دنبال کنید و همچنین تمامی نقاط مختلف دنیا را که دارای  ATM بیت کوین را ببینید.

نتیجه گیری

خرید بیت کوین همیشه به آسانی آنچه که تازه واردان انتظار دارند نیست. خبر خوب این است که تعداد گزینه های خرید در حال افزایش است.
برخی از آنها حتی ممکن است لزوما نیازی به یک کیف پول و یا دسترسی به اینترنت هم نداشته باشد. طرح های دیگر هم شامل کارت های بیت کوین ، ‘سکه’ فیزیکی بیت کوین با یک مقدار از کیف پول از قبل لود شده، و کارت های ارزش دار ذخیره شده.

خدمات تجارت الکترونیک بیت کوین برای بازرگانان

خدمات تجارت الکترونیک بیت کوین برای بازرگانان

بخش بزرگی از عملکرد هر ارز این است که به عنوان راهی برای خرید و فروش کالا به خدمت گرفته شود، یک ارز رمزنگاری شده (کریپتوکارنسی)  مانند بیت کوین به طور خاص برای خرج کردن پول از طریق اینترنت مناسب است — با هزینه کم و انجام معاملات سریع. در حال حاضر تعداد زیادی از کسب و کارها در حال پذیرش ارزهای دیجیتال، به عنوان گزینه های در دسترس برای افزایش تعداد و عملکرد پرداختها هستند.
در این راهنما، CoinDesk نگاهی به سیستم های تجارت الکترونیکی می اندازد که می تواند به شما کمک کند تا ارزهای دیجیتال را به عنوان پرداخت در وب سایت خود و یا در فروشگاه دنیای واقعی خود بپذیرید.
توجه داشته باشید
چه یک فروشگاه آنلاین و چه یک فروشگاه واقعی داشته باشید، اگر در حال پذیرش بیت کوین هستید، نیاز دارید به انتشار این واقعیت با علامت. البته می توانید علامت خود را بسازید، و یا ، نشانه بیت کوینی که در اینجا از ویکی بیت کوین برداشته شده را، اتخاذ کنید و بکار ببرید.

پرداخت DIY
اگر تمایل به کنترل کامل وب سایت خود دارید و برخی مهارت های برنامه نویسی را بلدید، می توانید به سادگی بیت کوین را بپذیرید، با ارسال آدرس کیف پول خود و یا کد QR برای مشتریان تا آن را با دوربین گوشی های هوشمند خود اسکن کنند. با این حال، این امر نه تنها بسیار اولیه به نظر می رسد ، بلکه تنها نیمی از کار را تکمیل میکند، نظربه اینکه شما باید بطور ایده آل یک روش وارسی(checkout)  داشته باشید که تراکنش را تکمیل و جزئیات ارسالی را بپذیرد.

اگر رابط پرداخت خود را برنامه نویسی میکنید، در ذهن خود داشته باشید که باید پیوسته آدرس کیف پول جدیدی ایجاد کند تا در برابر «تحلیل آلودگی» مقاومت کند، که می تواند به حریم خصوصی شما و همچنین مشتریانتان حمله کند. یک کتابخانه نرم افزاری منبع باز که میتواند به این کمک کند Pywallet است. همچنین می توانید از تراکنشهای خارج از زنجیره برای کمک به جلوگیری جاسوسی تحلیل آلودگی استفاده کنید ، که منفعت انجام تراکنشهای سریع تر را هم اضافه میکند.

پردازنده های پرداخت شخص ثالث
خوشبختانه اکنون برای غیر رمزنویسان، پردازنده های پرداخت کریپتوکارنسی (ارز رمزنگاری) زیادی وجود دارد که ابزاری برای ادغام بیت کوین تجارت الکترونیک در وب سایت شما را فراهم میسازد. در زیر برخی از شرکت هایی که بیشتر  برپایه پردازش پرداخت بیت کوین هستند، آمده اند.

CoinBase
Coinbase یکی از پردازندههای محبوب پرداخت بیت کوین با ۰٪ هزینه (تا سقف ۱ میلیون دلارِ اول تراکنشها و پس از آن هزینه ۱٪ برای مقادیر بالاتر) است. این شرکت یک ویجت HTML برای راحت قرار دادن دکمه پرداخت در وب سایت ، و پلاگین برای وردپرسها، woocommerce، Megento و ZenCart را ارائه میکند. با این حال، در حال حاضر تنها از حساب های بانکی ایالات متحده به عنوان یک منبع مالی حمایت میکند. تجار قابل توجهی که از Coinbase استفاده میکنند، Dell، Expedia، Overstock و dish هستند.

برای کسب و کار حقیقی، CoinBase همچنین یک point of sale opp (محل فروش) را فراهم می کند.

BitPay
BitPay پردازنده های پرداخت بین المللی برای تجارت و سازمان های خیریه است. همچنان همراه با دیگر پردازنده های پرداخت ، این پلاگینها برای طیف وسیعی از سیستم های تجارت الکترونیک، از جمله WooCommerce و Magento، و همچنین مانند SaaS -میزبانی سبدهای خریدی مانند Shopify را داراست. علاوه بر این ، BitPay با خدمات بسته بندی آمازون، به تجار اجازه فروش و حمل اقلام از طریق غول تجارت الکترونیک را میدهد.

BitPay تعرفه های مختلفی ارائه می دهد که تجار می توانند درهریک عضو شوند — از هزینه ۱٪ برای یک سرویس، استارتر، تا ماهانه ۳۰۰۰ $ برای سرمایهگذاری با یک حساب اختصاصی مربوط به مدیریت – که ویژگی-های از قبیل استقرار در حوزه های سفارشی، دسترسی به VPN، تراکنشهای صادرشده به QuickBook (پرشینها)، و غیره را مقدور میسازد.

BIPS
کوتاه شده لغت سیستم پرداخت اینترنتی بیت کوین است، BIPS یک پردازنده پرداختها که به تجار سراسر جهان اجازه خرید و فروش بیت کوین، و همچنین پذیرش پرداختها به شکل پول دیجیتال را میدهد. هزینه آن نیز بسیار مناسب ۰٪ برای پردازش پرداخت در حد استاندارد است.

BIPS به شما توانایی ذخیره و آرشیو فاکتورها ، و تجهیزات پلاگین برای رابط با BigCommerce ها، woocommerce، Shopify، و دیگران را میدهد. همچنین دسترسی به API برای کسانی که راهحل های خود را برنامه نویسی میکنند، وجود دارد. BIPS همچنین راهی آسان برای پرداخت با تلفن همراه برای وب سایت شما را ارائه میدهد.

برای بازرگانان با فروشگاه های خرده فروشی ، BIPS یک نقطه فروش ارائه می دهد.

تاجر بلاکچین
تاجر بلاکچین یک برنامه کاربردی برای تجار خرده فروش به عنوان یک سیستم POS ساده برای قبول پرداختهای بیت کوینی است. که تنها برای دستگاه های آندرویدی در دسترس است.

آموزش پرداخت با بیت کوین bitpay

یکی از درگاه های آنلاین و معتبر بیت کوین در جهان است

که در اکثر وبسایت ها و فروشگاها مورد استفاده قرار گرفته است

آموزش پرداخت در بیت پی به صورت زیر است

وارد مرحله خرید و پرداخت شوید

و بر روی کلید پرداخت کلیک کنید

وارد صفحه ای آبی رنگ میشوید

ادرس و مقدار بیت کوین را کپی کنید و وارد ولت یا حساب بیت کوین خود شوید

مقادیر را واریز و نیازی به رفرش کردن ,کلیک کردن صفحه نیست

پس از واریز صفحه به صورت خودکار رفرش شده و پرداخت شما انجام شد و برای تکمیل پرداخت و فاکتور خود بر روی ادامه کلیک کنید.. تمام

ساخت حساب بیت کوین

برای ساختن حساب بیت کوین به سایت زیر مراجعه کنید

https://blockchain.info/wallet

طبق عکس روی start new wallet  کلیک کنید

blockchain

سپس به صورت زیر فرم ثبت نام را پر کنید

ایمیلی جهت ثبت نام

و پسوردی جهت اختصاص به حساب

bitcoin-ebays.ir

وارد اینباکس ایمیل خود شوید

ایمیلی به صورت زیر دریافت میکنید

دریافت ایمیل از bitcoin

ایمیل خود را تایید کرده و با نام کاربری یا یوزر خود وارد حساب شوید

use-pass-bit

ادرس بیت کوین شما به صورت زیر میباشد

9ejiqi4g

منبع:ebays.ir

درباره ی admin

همچنین ببینید

اخلاقیات و کارآفرینان

علم اخلاق آیا به دنبال شادی‌ها یا منابع شخصی رفتن، بدون توجه به دیگران کار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *