خانه / بیزینس وکارآفرینی / مدیریت / آب باریکه چیست؟

آب باریکه چیست؟

آب باریکه چیست؟

بخوانید آب باریکه بدون اینکه به آب کسره دهید ، در واقع این یک اضافه نیست مانند باغ زیبا ، یک اصطلاح است . به معنی یک چیز کم اما همیشگی (کم نسبی است) یعنی درآمدی کم و پایدار .

شاید نام این قانون را هیچ کجا ندیده باشید چون یک قانون «من درآوردی» (=ساختگی) از خودم است . نه اینکه بگویم سایر بزرگان تبلیغات و بازاریابی و موفقیت شغلی چنین قانونی ندارند ، احتمالاً به این اسم چیزی وجود ندارد .

قانون آب باریکه می گوید هر کاری که میخواهید انجام دهید ، هر سرمایه گذاری بکنید ، هر ریسکی را متقبل شوید ؛ اما همواره یک درآمد ثابت ماهیانه داشته باشید که بتوانید امورات زندگیتان را بپردازید .

مثلاً شما میخواهید یک فروشگاه فروش مصالح ساختمانی تأسیس کنید ، بیست میلیون سرمایه گذاری می کنید و مغازه را راه می اندازید ، شما باید از یک جا یک درآمد ماهیانه داشته باشید ، مثلاً کارمند یک جا باشید ، یک سرمایه گذاری بانکی داشته باشید یا …. که بدانید هر اتفاقی بیفتد همچنان همان حقوق کم اما همیشگی را دارید .

احتمالاً شما هم فکر می کنید که چه قانون مسخره ایی ، اما باور کنید که یکی از مهمترین قانون هایی است که تا کنون از خودم درآوردم . داشتن چنین قانونی شما را از خطر ورشکستگی محض خلاص می دارد .

اما این قانون به اینجا ختم نمی شود !

ادامه قانون آب باریکه

سعی کنید این آب باریکه را در گذر مدت بیشتر و بیشتر کنید . مثلاً اگر الآن ماهیانه ۴۰۰ تومان درآمد صد در صدی دارید ، سعی کنید تا چند ماه آینده این درآمد را به ۵۰۰ تومان برسانید ، سپس ۸۰۰ تومان ، یک میلیون ، بیشتر و بیشتر . چون انسان همواره در زندگی دست به ریسک های بزرگتر و بزرگتر می زند پس احتیاج است تا درآمد ثابت ماهیانه ی بیشتر را از آن خود کند .

اگر فکر کرده اید که این قانون به این زودی ها به پایان می رسد کور خوانده اید ، ادامه دارد .

با آب باریکه چکار کنیم؟

سعی کنید بیشتر از ۷۰% این درآمد را به پس انداز تبدیل کنید

سعی کنید با درآمد متغییر خود زندگی کنید ، از آب باریکه فقط برای پس انداز کردن و نهایتاً خرج های خیلی خیلی خیلی ضروری استفاده کنید .

باز هم این قانون به سر نیامده ، اما در پست های دیگری توضیحات بیشتر خواهم داد

درباره ی admin

همچنین ببینید

مهارتهای مدیریت فردی:بازی درونی

مهارتهای مدیریت فردی:بازی درونی برای قرار گرفتن در 20 درصد برتر افراد حوزه کاری خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *